Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Tak asi zalezi na tom, co si kdo predstavuje pod pojmem "skriptovaci jazyk." Kuprikladu ja jsem hlasoval prave pro PHP, protoze to podle me skriptovaci jazyk rozhodne je. Pouzivam ho ale jen na ty webove aplikace, kdyz mam neco naskriptovat "lokalne," sahnu vetsinou po Bashi, i kdyz uz jsem se zacal trosku kamaradit i s Perlem.
Takze toho podilu PHP bych se nedesil, myslim, ze tak, jako ja, hlasovalo vic lidi.
Takze pokud jevy 'volit komunisty' a 'nejradeji pracovat v php' jsou stochasticky nezavisle, kazdej 5. voli komunisty a kazdej 3. je phpkar, tak kazdej 15 je komunista a jeste phpkar!
Sodoma Gomora! Rozhlednete se kolem, mozna stoji ci sedi prave vedle vas!
A jeste hur: kazdej 5 phpkar je komunista. Kristovy rány!
Chceme více voleb ! Chceme více voleb ! Chceme více voleb ! Chceme více voleb ! Chceme více voleb ! Chceme více voleb ! Chceme více voleb ! Chceme více voleb !
Bash na jednoduche scriptování - neco nekam zkopíruj, rekursivne neco projdi a pod - vivat find, cat, grep, atd. :D
Perl tam, kde mi bash nestačí, nebo nechci dělat utilku přímo v c/c++.
PHP na web.
Co se OOP a reg. výrazů týče, tak: OOP používám tam, kde to má smysl, což opravdu není úplně všude, a v případě webu ten smysl často upadá (což neznamená vždy!). Regulární výrazy se dají v PHP použít stejně krásně jako v Perlu, který je na to ehm... stavěný ? ;) K použití čehokoli v pythonu se odmítám vyjadřovat, tedy OOP i Reg.V. tam jdou pužít relativně dobře, toť vše.
lines_with_foo = [l.strip() for l in file('soubor') if l.find('foo') > -1]
Hledame programatora v Ruby (resp. RubyOnRails) pro praci v Brne. Prace v centru Brna na HPP, prestizni zabehnute projekty (a dalsi zajimave pred nami), plna kancelar hezkych zenskych a spousta dalsich vyhod (a to i financnich :)
Zajemci se muzou hlasit na myshpa (na) gmail (tecka) com
Tiskni
Sdílej: