V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
... kdežto tohle bude plugin. ... A já nechci RSS čtečku kvůli tomuhle...a já nechci extra program na piškvorky/psychologa/jánevímco, když to mám v emacsu ... (jak se tu dělá smajlík "rolling eyes"?)
Já mám radši, když je to extra.čímž ovšem popíráš sám sebe: A já nechci RSS čtečku kvůli tomuhle...
Nene, právě tím potvrzuju, co tu říkám, copak nechápeš ?chápu, že a) nepřečetl sis, na co prve reaguješ b) máš potíže porozumět české větě tak ještě jednou s vysvětlivkami: a já nechci extra program na piškvorky/psychologa/jánevímco, když to mám v emacsu tato věta byla míněna ironicky, jakožto rádobyvtipná narážka na spory kolem emacsu první částí, "extra program na ...", se míní jakýkoliv jednoduchý (ehm) program specializovaný na jednu činnost, tedy i RSS čtečka, zatímco "emacs" v druhé části zastupuje jakýkoliv program, jehož rozšíření rostou nad rámec rozumných mezí (jistě jsi slyšel o emacsu pomluvu, že je to vlastně samostatný operační systém), tedy i Firefox a jestliže na moje slova "extra program" reaguješ "Já mám radši, když je to extra.", pak jediný rozumný výklad je, že nechceš software pro Emacs (plugin do Firefoxu), ale samostatný program ... ostatně jiný výklad si ani nedovedu představit, vzhledem k tomu, že plugin být "extra" ve smyslu koncepčním nemůže (tedy pomíjím hovorové "extra" ve smyslu "superhyperfreecool")
RSS čtečka je program, kdežto tohle bude plugin.V mozillácké terminologii je velký rozdíl mezi termíny plug-in a rozšíření. AbcFox je rozšíření, plugin je třeba Flash. Pokud vím, tak Firefox obsahuje jednoduchou RSS čtečku už zabudovanou (Live Bookmarks). Populární čtečka je také Sage, což je rozšíření pro Firefox, podobně jako AbcFox. Co ten AbcFox umí a Live Bookmarks ani Sage ne?
V mozillácké terminologii je velký rozdíl mezi termíny plug-in a rozšíření. AbcFox je rozšíření, plugin je třeba Flash.Dobře, tak rozšíření, nemluvím tu o nějaký Mozille...
Co ten AbcFox umí a Live Bookmarks ani Sage ne?Bude možná v Konqueroru. Nepoužívám Firefox. A snad ho i přejmenuje na AbcKonq.
dobře, takže co ten AbcKonq umí a aKregator ne?Co ten AbcFox umí a Live Bookmarks ani Sage ne?Bude možná v Konqueroru.
... by AbcFox měl umět sledovat jednotlivé zvolené diskuze a podobné věci.no, asi bych měl psát jen o čem něco vím (RSS nepoužívám), ale až doposud jsem se domníval, že to patří k základním vlastnostem čteček ... představuji si RSS feed jako takové jednostranné news (NNTP), a tam klienti sledování vybraného threadu obvykle zvládají ...
Myslím si, že niobi má pravdu a mal by v tomto spôsobe komunikácie pokračovať aj na ďalej. Filtruje tak z AbcLinuxu začiatočníckych polo-windovsákov a prispieva tak k... prispieva.
A samozrejme, mňa už len málo čo dokáže odradiť... len ma trochu spomaľuje nedôvera ľudí a ťažko debugovateľný JavaScript. AbcFox/Konq síce vyzerá ako RSS reader, ale jeho možnosti budú rásť... ale aj tak ho nikdy nebudú používať ľudia ako D.N., ja a pod.
Tiskni
Sdílej: