Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Patentovat sa da vyrobok len kym nie uvedeny na trh.nesmysl
kazdy, kto zastava IP zakony je kokotne, kokot je ten, kdo je porusuje, nebo kdo si chce u soudu hrat na patentoveho trolla
To sme si hovorili tiez a potom nasa konkurencia dostala patent na nas vyrobok, ktory uz bol navyse na trhu pred ich prihlaskou.Tak asi patentový úředník nedokázal prohledat dostatečně dobře trh. Ale to by teď mělo jít snadno sestřelit, ukázáním té vaší staré věci, ne?
Nicméně v tomto případě si s tímto patentem nikdo lámat hlavu nemusí, neboť půjde snadno zneplatnit.Pro vhodnou definici slova snadno. Musíte zaplatit právníky a Apple samozřejmě dobře ví, že tenhle patent má prior art, takže klidně může být, že mají v úmyslu se soudit a snažit se dokázat, že tenhle produkt je jiný než ty produkty předchozí. A že váš výrobek porušuje to, v čem oni oproti předchozím produktům inovovali. Tahle tahanice bude stát peníze. Máte je? Oni jo.
Problém je, že v USA se patenty přijímají pokud splní formální náležitosti a prior art se zkoumá až když někdo ten patent napadne.To je sice rozšířený mýtus, ale ne, opravdu to tak není.
Tiskni
Sdílej: