V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Microsoft says that the move was a response to customer demands, and the company has positioned the move as the next logical step in its increasing embrace of Linux (Linux is widely used by Azure customers, for example, and the company recently made SQL Server available for Linux in addition to its native Windows).
Situace je taková, že MS na poplatcích za exFAT v Androidu vydělává miliardy, a tak vyvstává otázka, zda se na tomto zdaleka nejvýraznější patentovém „sporu“ něco změní, nebo jde o gesto na vylepšení image, ale fakticky se nic nezmění (na to, jak MS „miluje“ Linux).
Aby mohl připojit externí média (SD karty a spol.)Ako mu to pomôže s SD kartou sformátovanou na ReiserFS?
Vděčnost? To myslíš vážně? Není to ještě tak dávno, kdy MS prohlašoval o Linuxu a FOSS, že je to rakovinaDávno to je - téměř dvacet let. Dnes mají na Linuxu postavený business (téměř půlka VM v Azure, IoT) a přispívají/ do OSS (vč. linuxového jádra). Ne že by to byli andílci, je to jen firma, ale pokud tě právě rozmrazili z dob "M$ Suxx Linux rulezzz", tak máš co objevovat.
téměř půlka VM v Azure
Zrovna před pár dny jsem četl na Lupě, že už je to víc než polovina.
jen malo kdo z korporatnich zakazniku si postavi strategicke systemy na Windows.Mám to brát tak, že IAM není strategická služba vzhledem k tomu, že má přesah daj do informační bezpečnosti, tak do dostupnosti všech navázaných aplikací?
Řekl bych, že tady není co objevovat. Vztah Microsoftu k Linuxu jednoduše posunul z fáze denigrate do fáze embrace a následovat bude pokus o extend, před kterým je potřeba mít se na pozoru. Nic jiného bych v tom nehledal. Všechny vztahy Microsoftu k jinému softwaru mají zhruba stejný průběh:
Keď to mali doteraz patentované nech si to nechaju.
Je čas zahodiť formatovanie len na jeden filesystém v zariadeniach.
Tiskni
Sdílej: