Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
Pokud mne paměť neklame, p. Devát byl kdysi ředitelem české pobočky Microsoftu… Proto nejspíš ten odkaz na Velkého Billa. Ovšem vysvětlením, že IPv6 je nutný proto, aby bylo možné po té dálnici protlačit víc dat, mi stejně vyrazil dech. To je IMHO ještě drsnější než ty domény v titulku (který tam nejspíš doplnil přičinlivý redaktor, aniž by on o tom vůbec věděl).
jenom je mají lidi (firmy) nasyslené...Ano, mají je nasyslené. Ale obvykle to jsou jiní lidé a jiné firmy než ti, kteří nové adresy potřebují. A přerozdělení není dost dobře možné (i kdyby bylo, tak by se problém jen o chvilku posunul, ale nevyřešil). Já jsem naopak rád, že se o IPv6 dnes zajímají i manažeři a velké korporace a ne jen techničtí nadšenci. Za chvíli bude IPv6 něco úplně běžného a lidem to ani nepřijde. A Internet se zase vrátí do normálu (všelijaké NATy a miliony způsobů jak je obcházet opravdu normální nejsou).
Nebýt uměle vytvořenou hysterií propagátorů IPv6, tak by tu volné IPv4 adresy byly ještě pár let. Navíc i dnes jich je dost, jenom je mají lidi (firmy) nasyslené...Nepřipadáš si trochu jako fanatik?
tak by tu volné IPv4 adresy byly ještě pár letA za pár let bychom dělali co?
Doufám, že někdo taky podá žaloby na pány z NICu, co pořád prudí s nedostatkem IPv4 adres...Z čehopak bys je chtěl obvinit? Z toho, že narozdíl od odkázaného média pravdivě informují o stavu veřejných TCP/IP sítí ve světě?
IT temata jsou dobry, tam clovek aspon vi, jak je to doopravdy. Ale co ostatni temata? Jakyma nesmyslama nas to zasobujou asi o zdravotnictvi? Ekonomice? Meteorologii? Temata o kterych toho vim minimum a pokud jejich vyklad je na podobne odborny urovni, jako u IT, tak potes koste...Samozřejmě, že je jejich výklad na úplně stejné úrovni. Člověk musí uvažovat trochu kriticky a nesmí jim hned všechno sežrat. Když se nad tím zamyslíš, tak spousta věcí prostě nedává smysl, i když daný obor neznáš. Jenže za chvilku zjistíš, že ti říkali nesmysly i ve škole a to prakticky ve všech předmětech. Já si třeba ze základky pamatuju, že husiti vyhrávali jenom díky tomu, že bojovali za správnou věc, a vůbec si nepamatuju, že bysme se kdy bavili o tom, že měli zbrojní převahu. Jo... pravda, říkali nám o vozové hradbě, ale zapomněli říct, že její hlavní výhodou bylo opření houfnic, aby se mohlo pálit do koní. Ono si stačí uvědomit, jak moc ti kecaj úplně všude a přestaneš se divit tomu, že ti kecaj i v každých novinách.
Jenže za chvilku zjistíš, že ti říkali nesmysly i ve škole a to prakticky ve všech předmětech.I think part of growing up is realizing that people - even highly placed people with all sorts of qualifications - are generally full of shit. (z diskusie na slashdot.org)
A na místě, kde bych to čekal o dost méně.Myslím, že je chyba neočekávat tam blbosti, ale zajímavé je, že výsledek je lepší v tom, že tam jsou alespoň ty blbosti opraveny.
Tou opravou myslíš proces, kdy byly smazány, ale původní autor je tam vrazil zpátky?Tou opravou myslím to, že v době, kdy jsem se díval, už tam byl rozumný text. Běžně se nebavím tím, že prohlížím celou historii wikistránek. Ale teď se koukám, že i Lidovky přistoupily k opravě, což mě popravdě řečeno velmi překvapilo.
Na titulní stránku encyklopedie by snad měli psát alespoň příčetní lidé. Chápu, že v běžných článcích se objevují blbosti, ale ve výkladní skříni?Mám pocit, že ses zapomněl podívat, že se jedná o Wikipedii. Navíc to ani na titulní stránce Wikipedie není. Mám dojem, že to co píšeš, vychází z nepochopení principů, na kterých otevřené Wiki fungují.
Pokud je tím principem amatérismus na všech frontáchTak mám za to, že Wikipedia je primárně amatérská záležitost.
Akorát jsem měl pocit, že základním principem je společná práce.Základním principem je ale taky otevřenost.
To nijak nevylučuje, aby konkrétní úkoly dělali konkrétní příčetní lidé.Wikipedia je encyklopedie s otevřenou možností editace. Myslím, že na Wikipedii najdeš dost relevantních informací o samotné Wikipedii a jsou moc zajímavé. Restrikce se na Wikipedii používají naprosto výjimečně, takže tvůj požadavek, který v důsledku vyžaduje předem kontrolovat lidi než dostanou právo na editaci, jde přímo proti základním principům Wikipedie.
Tiskni
Sdílej: