Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
a encoder dat na x265 , pri novších verziách bpgenc je už defaultne x265 inak treba zadat -e x265?:
-lossless enable lossless mode -e encoder select the HEVC encoder (x265, default = x265) -m level select the compression level (1=fast, 9=slow, default = 8)Tam jde dat i něco jiného?
treba dat napr. -q 10 defaultne je quantizer na 29Tak dva týdny zpět jsem zase pro změnu zkoušel sekvenci QP od 1 do těch 50 a musím říct že 29 je velmi racionálně nastavená hodnota. Na tom netřeba nic měnit ty desítko.
Spíš DropBoxu.To není jeden podnik?
To není jeden podnik?Vim já? Já jim tam nic nezálohuju. Občas odtud dostanu data od klientů co to používají (ti spolehlivější mají vlastní NAS!).
Jinak to opravdu vypadá hodně zoufale, to snad nedává vůbec smysl, nepřidávají do těch obrázků nenápadně něco (žluté tečky)?Však se taky v komentářích kdosi rozčiloval:
No vysmahl protože je to formát bitově exaktní, ale vsadil bych se že to nikdo nezkoušel a netestoval."We have used Lepton to encode 16 billion images saved to Dropbox, and .. saved Dropbox multiple petabytes of space."
Are you saying here you're willingly mutilating customer data just to save a few tens of thousands dollars in storage costs??? If I upload some images to dropbox I'm not going to get the exact same bits back out of it? Where is this even allowed in your ToS?
Ale proč ne?
Tiskni
Sdílej: