Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Funkce Antiphishing v novém Firefoxu 3 (Gran Paradiso) funguje tak, že porovnává URL se seznamem závadných adres, který vlastní Google. Naoplátku posílá Firefox 3 Googlu záznam veškeré aktivity uživatele. Google bude pak pravděpodobně statistiky prodávat internetovým firmám, které díky tomu budou vědět, co lidi zajímá. Naštěstí ja tato funkce implicitně deaktivovaná, aby fungovala, musí ji uživatel aktivovat. Více na theinquirer.net.
Tiskni
Sdílej:
od toho Firefox slibuje...No Firefox asi nic, ale MoFo asi lepší budget pro MoCo
pokud by se neposílal jen hash adresy
Pokud majitel antipishingové databáze je zároveň majitelem databáze VŠECH url adres, pak je jedno, zda posíláte url adresu nebo její hash.
Předpokládám, že se stejně kontroluje jen část url adresy. Ke každé stránce jde totiž vygenerovat nekonečné množství různých url adres (například www.mujweb.cz#nesmysl1, www.mujweb.cz#nesmysl2, www.mujweb.cz?xxx=nesmysl3, ...). V řadě případů mohou náhodně generovaná url působit docela věrohodně.
Asi nechápeš ironii, proto zopakuji pro méně chápavé: Proč je tu najednou tolik rozruchu nad vlastností, kterou už dávno dobrovolně na své počítače nainstalovaly statisíce nešťastníků?jo, ironii tam vidím, a právě proto píšu co píšu - jestli ti to jednou nestačilo, že se tu mluví o Google a ne o Seznamu, tak si zkus sesednout z vedení p.s. marně se snažíš, nejsem brňák :-p ... nicméně pokud by ti nějaký chtěl dát přesdržku, má u mě bod
Bude? To je s prominutím naprostý nesmysl.
Možnost online kontroly stránek proti phishingu vůči Google už je tu delší dobu – konkrétně od druhé řady. Mimochodem, původní článek na Slahsdotu (ač bulvární) mluví o něčem jiném – ve Firefoxu 3 přibude k existující kontrole phishingu nově i kontrola mallware.
před každým navštívením webové stránky provede volání vzdáleného serveru, kterému se anonymně pošle URL stránkyJasne, anonymne to s IP adresou poslu a ono se to anonymne vrati. To je ale blbost.