Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Anonymous Pro je nová verzia fontu s pevnou šířkou Anonymous, uvoľnená pod Open Font License. Tento font bol vytvorený špeciálne so zreteľom na potreby programátorov (zreteľne odlišuje O, 0, I, l, 1 a pod.).
Tiskni
Sdílej:
prdel
, tak je jasné, že se jedná o prde-el a ne o prde-jedna. Pochopil bych to u matematických výpočtů (1 * l
) nebo u programátorů v Perlu (ftip), ale jinak moc ne...
Já používám nějaké DejaVu; umím si představit i něco lepšího, ale nijak mě to nedrásá. Co používáte vy?
int a = 32l;//int a = (long)32;
int b = 321;
Nějak si nevzpomínám, kdy bych nevěděl, jestli je nějaký znak malé el nebo jednička. Když je identifikátor třeba prdel, tak je jasné, že se jedná o prde-el a ne o prde-jedna. Pochopil bych to u matematických výpočtů (1 * l) nebo u programátorů v Perlu (ftip), ale jinak moc ne...
Co třeba výstup pwgen
? :-)
Já používám všude v konzolích Envy Code R a nemůžu si ho vynachválit.
NVIDIA(0): Validated modes: NVIDIA(0): "1680x1050" NVIDIA(0): Virtual screen size determined to be 1680 x 1050 NVIDIA(0): DPI set to (90, 88); computed from "UseEdidDpi" X config NVIDIA(0): optionHinting mám nastavený pod userem v KDE na "Nastavení systému", to vypadá viz příloha.
terminus
. IMHO jeden z nejlepsich, cisty a prehledny. Na ostatnich se mi pokazde neco nelibilo (a kdyz uz byl nejaky fakt pekny, tak mel silene velky odstup mezi radky).
dina
, v archlinuxu jednoduse pacman -S dina-font
U tohoto fontu je bohužel zřetelně vidím i při rozlišení 1600x1200 na 20" LCD. :-(
Nemůžu se prostě zbavit pocitu, že obliba fontu Terminus je způsobena podobnými pohnutkami, jako když si někteří lidé v KDE nastavují konsoli na černé pozadí a zelené písmo, používají neproporcionální fonty i tam, kde k tomu není důvod, nebo jim připadá cool psát bez diakritiky.
Terminus nepoužívám kvůli estetice, nýbrž proto, že se mi opravdu dobře čte - a to asi i právě díky těm ostrým hranám
Mne to právě při čtení ruší a odvádí to pozornost od textu. Ale když to někomu vyhovuje, proč ne.