T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Aby sa užívatelia neboli zmätení, keď zbadajú ikony?
Niektorým sa už aj Nautilus zdá príliš zložitý: davidsiegel.org/nautilus-simplified/
Ikonky ti chcu zrusit preto mojko, lebo nie su schopny ani jednu jedinu, sk*rvenu temu ikon kompletne spravit a dotiahnut do konca tak, aby boli vsade krasne, nerozmazane ikony... Je to proste banda looserov, tak si povedali ze dame ikonky prec a bude pokoj...
Když už chcete ohromovat svoji cool angličtinou, tak se to loser aspoň naučte psát.
Krom toho, lekce slušného chování by vám taky neuškodila.
V podstatě má pravdu. Sami vývojáři GNOME, kteří to mají na svědomí, v těch diskusích přiznávají, že pravý důvod, proč ty ikony ruší, je ten, že jsou líní to vyřešit pořádně.Řeč je pravděpodobně o tom hnusu vlevo nahoře, že?
Naopak, ikony jsou akorád. Já zase zvětšuju font, protože čím více se zvětšuje rozlišení nových monitorů, tím méně na to vidím a tím více jsou ty ikony akorád.
Tohle by mohly řešit velikosti (zvětšitelných) ikon závilé na DPI - něco jako je současná velikost fontů (point je velikostní jednotka převáděná na pixely právě přes DPI). Pak lze přecházet z monitoru na monitor bez problémů (na monitoru je všechno stejně veliké).
Akorát že se píše akorát, ne akorád. Kdybyste to napsal jednou, tak to nechám, ale jelikož to píšete opakovaně, asi to máte zažité špatně a v tom případě snad pozitivum toho, že budete poučen, převáží nad negativy toho, že řeším pravopis.
A jaké téma ikon používáte? Ono jich je v Gnome spousta a další se dají nainstaloat. Některá z nich mi připadají už barevně dostatečně "divoká"...
Gnome team len tak dalej!
Bude o to vacsi dovod prejst na Xfce...
Gnome uz po dizajnovej stranke nemoze byt odpornejsie (to si radsej nainstalujem win3.11 - to je ovela krajsie) - takze nic sa nedeje . Pan boh zaplat za KDE 4.
No, aspoň bude konečně důvod přejít zpátky na KDE
Život bez Linuxu a všemožných programů by byl tak nudný!
Tiskni
Sdílej: