Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Google požaduje, aby vývojář Steve Kondik, známý pod přezdívkou Cyanogen, přestal distribuovat svoji vylepšenou verzi systému Android (CyanogenMOD). Důvodem jsou uzavřené Google aplikace, které Cyanogen přibaluje ke svému zdokonalenému Androidu.
Tiskni
Sdílej:
Mozno by bolo dobre povedat, ze Steve uz nasiel riesenie, ktore je popisane v aktualnom clanku na www.cyanogenmod.com
Dokonca sa zacalo pracovat na otvorenych variantach tychto aplikacii, takze s vynimkou Marketu ide z praktickeho hladiska naozaj o docasny problemik.
Moralno-filozoficke hladisko sa este asi bude rozoberat dlhsie
Steve uz nasiel riesenieMně to nepřipadá moc jako řešení, ale jako šílená obezlička. Přiznávám, že moc nechápu, co na tom všem Googlu vadí - stejně jsou ty programy zdarma (i když uzavřené), ne?
Ty aplikace ani tak nejsou důvodem přoč si začal google stěžovat... Hlavním důvodem proč tohle všechno vzniklo je že Cyanogen přibalil do své poslední romky android market ve verzi 1.6 cupcake, který google ještě ani oficiaálně nevydalo... Tudíž vydal něco co nebylo jeho a to ještě ktomu s předstihem :)
Kdyby tohle neudělal tak si myslím, že by se google neozval :)
1.6 je donut
aha máš pravdu popletl jsem to, myslel jsem samozřejmě donut :D
Jo jo, Donuty já rád.
kde se u nas daji koupit takove donuty?
Ale tam je to za klacany, ne? Co tam za to chtějí?
No, takže něco jako tady ta snídaně…
ty jíš třeba koláče s masemJo. A nebo hodně dobré jsou párky v lískovém těstu s kečupem. Já su prostě masožravec.
Já su prostě masožravec.To jsem si o sobě myslel taky, ale pak jsem si přečetl pár tvých komentářů a jsem proti tobě vlastně úplný kytkožrout.
V každý Cafeterii nebo, když to chceš na doma, tak v každý sámošce. V Čechách se ti po tom můžu podívat. Tam jsem to nikdy nehledal, protože jsem se o tý dobrotě dozvěděl až tady. Ale jinak je to normální kobliha. Takže v zásadě jde jen o tvar.
Nejběžnější jsou tady s cukrovou polevou nebo čokoládou. Ty čokoládový jsou na mě moc sladký, tak žeru jen ty cukrový. Je to svkělý ke kafi. Svělá snídaně.
V krámě stojí kus padesát centů, v cafeterii ho dostaneš za jedno euro (plus mínus). Když si ho dáš ráno (české dopoledne) ke kafi, tak se to přejmenuje na snídani a máš komplet za eura dvě.
Jo, to je pravda. Neni to taková žvejkačka.
Jo je to oproti starému, dobrému, českému koblihu tááák sladké, že se z toho kroutí nechty na nohách. Jinak si nechte chutnat, ale mě by ty kvanta cukru v tom asi zabily
Žijeme len raz a smrť z otravy cukrom je podľa mňa z tých krajších
Přesně tak. Já je jím s černou kávou bez cukru. Což teda není recept pro tebe, ale pro Vítr.
Nezvrhla se to tu nějak? :D jinak výborné donuty mají v tescu, kupuju je ráno v edenu, mají je ještě teplé a asi se čtyřmi druhy polevy asi za 10-15kč