Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ja som o tom presvedceny ze nemaju fyzicky 7GB na kazde konto. Kedze na g-maili su miliony ludi a Google je expert vo vyhladavani co im brani v ukladani mailov iba s odkazmi na prilohu. Prilohy ukladat iba unikatne, ziadne kopie. Priklad ked po svete koluje e-mail s tou istou prilohou a milion Gmail uzivatelov ho dostane, Google by bol sprosty keby tu prilohu milion krat ukladal. Ulozi ju raz do databazy a mail ulozi s odkazom na priponu a je to. SOm presvedceny ze tak to dnes robia (nevrch toho este komprimacia). Dalo by sa to prepracovat este do dokonalosti, ze by v databaze ukladal aj textove stringy a maily ktore obsahuju ten isty text by boli tiez ulozene iba s odkazom na ID v databaze s textom. Znova verim ze to tak maju...(priklad tagovanie) A prave z pohladu horenapisaneho wave bol iba vizualizaciou, istou nadstavbou uz fungujuceho systemu. Preto jeho zrusenie a "vratenie" toho na co su uzivatelia zvyknuty nebolo take bolestne...original
Ak si niekto cielene vytvara kapacity na celospektralny intenzivny zber privatnych udajov o ludoch a spolocnostiach, je dost tazke verit, ze to nemieni zneuzit komercne a politicky. Google predstavuje korporativisticky fasizmus buducnosti, ktory umozni urcitym ideologicky previazanym vladam a mocnym subjektom robit take veci ako analyzy spolocenskych trendov a schopnost deformovat smerovanie politik statov, pricom budu na zaklade tych analyz vediet spocitat, ze ich prevraty, ci protiustavne akty im prejdu a ze demonstracie ludi neprerastu do vacsich nepokojov (vid. zatial trochu rozpacite pokusy so socialnymi sietami a prevratom v Irane). Omnoho nebezpecnejsie ako data o jednotlivcoch budu data zbierane a spracovavane o celych spolocnostiach, co umozni bezprecedentnu manipulaciu demokratickych procesov a koncentraciu moci urcitych skupin. Korporativisticky fasizmus. Americka vlada uz minuly rok nariadila Google, aby jej poskytol data. Obrovske mnozstvo Google aplikacii a ich snahy siroko dominovat cely web trh to len dokresluju. Potom napriklad europan, ktory neschvaluje Izraelsku okupaciu lahko nemusi dostat pracovne viza do USA. Velka korporacia ta neprijme do zamestnania, lebo bude mat o tebe privatne data, na zaklade ktorych ta vylucia. Vlady blizke USA a Google budu podporovane pri moci a ich ideologicka opozicia bude diskreditovana a sledovana pomocou priemyslu sukromnych dat. Moznosti je tak vela, ze minule vysla sprava o tom, ako sa samotni sefovia Google postazovali novinarom, ze stvorili tak efektivny priemysel ziskavania dat, ze bohuzial ich fantazia v oblasti vytvorenia analyz a vyhodnocovania je hlavnym limitom inak takpovediac nekonecnych moznosti tychto datovych kombajnov...original
Pochopitelně, Linuxáci totiž přece nejsou vůbec lidi! A všichni jsou stejní! Zamysli se ty pablbe a negeneralizuj.
Vtipné, ale jsem rád že si se dle mé rady trošku zamyslel, ikdyž z toho vznikla taková kravina, je to určitý pokrok, v dalších diskusích bychom se mohli naučit pravopis nebo třeba základní logické uvažování, co ty na to?
Ty asi moc ven nechodíš že? Kdybys chodil, věděl bys co je venku, tam je svět a na světě je mnohem více potencionálních "kůzlátek" než na nějaké sociální síti.
Bohužel tě zklamu, je to přesně naopak, ačkoliv je myslím zbytečné se pokoušet něco vysvětlovat, protože ti facebook a podobné vylomeniny nejspíše lezou na mozek, jinak bys neuvažoval tak jak uvažuješ.
snad to je jen zalezistosti zoufalych teens a nezustane jim to ale vyrostou z tohoS tím nepočítej. I když, pokud nečemu takovému věříš, tak jsi asi nejspíš zahrabaný ještě víc než ti co tu píšou o možnostech sociálních sítí.
Tiskni
Sdílej: