Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
A to vedení, které obvykle disponuje majoritním podílemTo vůbec nemusí být pravda a často ani není.
maemo 5 v dobe sveho uvedeni na N900 by i ted nakopalo Androidu ICS zadek jak malymu deckuTo ani nahodou.
Ale jo, nakopalo.To zalezi opet na kritericich. ICT je novy moderni system, ktery se dostal dale nez k prototypu pro geeky.
pak po zapnutí GPS tak 10 minut čekat, než se to zafixuje. Během toho musím dělat různé obřadní rituály nebo voodooo. Pokud se to nepovede, pár metrů popojít a ceremonii opakovatMáš blbě nastavený NTP servery v /system/etc/gps.conf)). Nicméně nevylučuju, že mám nějaký blbý hw, jsem rád že to vůbec funguje.
...když normální navigace stojí několikanásobek ceny té jeho smart šunky s bambilionem dalších funkcí...B) HTC Wildfire tehdy stál něco okolo 5 tisíc, což stojí i navigace,
po sw stránce to není zázrak, ale po hw stránce je dokonalýNo vidíte, kdybyste koupil gumovou cihlu, tak budete taky spokojený.
Dalsi veci co jsem zapomel zminit je to ze na androidu nejde jednoduse poznat zda li aplikace bezi/je zabita/uspana/ ani ji nejde nijak nakazat vypnuti, u nekterych proste musis doufat ze se vypne nebo nevypne v podstate nikdy nemas jistotu co se prave deje.Nevim, co přesně myslíš tím "u některých", ale afaik snad každý Android má aplikaci Správce úloh, kde tohle všechno máš. Multitasking by mohl být řešen líp, to souhlasim... Asi to pro Google není priorita, nevim...
Multitasking by mohl být řešen lípMultitasking je cilen na mobilni zarizeni, kdy hraje prim zivotnost baterky. Proste kompromis, pokud potrebuje nekdo desktop, at pouziva desktop.
Jsi komicky, bavime se tu o androidu jako celku.Bavili jsme se multitaskingu v ICS a jeho limitech.
OS-agnostické SDKJadro Skype je napsane (fakticky ted prepsane) v C++, v podstate je to jen knihovna, nic jineho. Je na vas, jak to na cilovem systemu integrujete do systemu ci aplikace.
Qt Core (hlavně třeba kontejnery apod.) je opmtimalizovaná (také) pro embedded.Ja jen vidim jak je embedded Linux + embedded Qt valcovane Androidem v mnoha oblastech a to z mnoha duvodu.
Jadro Skype je napsane (fakticky ted prepsane) v C++, v podstate je to jen knihovna, nic jineho.No to ale může znamenat ledacos, že. Stačí
#include <windows.h>
a je to v loji...
by se kvuli nim klidne i koupilo, kdyby to melo smyslTo se brzy ukaze, ale jsem zde skeptik, nikdo v tom uz nebude utapet miliardy jako Nokia.
Tak si myslim, ze je to taky mrtve.Tak to uz pak nevim. Ze budu moci spustit integrovany prohlizec a CLI byla moje posledni nadeje.
Pak nejjednoduzsi multiplatformni reseni je napsat aplikaci v Javascript, nacpat ji na server a at se tam uzivatel pripoji na cem chce.Hm, ona se doba asi fakt cca po tech 40 letech opakuje. V 70. letech byl jeden pocitac a kupa terminalu, tak nyni to bude stejne. Akorat terminalem je interpret HTML + JS a je oproti tem ze 70. letech extremne vykonny, aby vubec mohl delat +- to same co ty terminaly tenkrat. Jo, bude jeste sranda...
To už je snad lepší psát linuxové aplikace pomocí win32 api + wine. HTML+JS je dobré, nicméně na klasické desktopové aplikace není vůbec navrženo, takže je pro tento účel nemotorné a příšerně pomalé.Tohle je totálně největší kravina, co jsem za poslední měsíc četl. Viděls někdy win32 API? Javascipt je už dávno rychlejší než třeba python a v něm se běžně desktopové aplikace píšou. Jenom bych použil něco jiného než HTML.
Korporatni zazemi Qt byla strasna brzda vyvoje.Korporatni zazemi predevsim zajisti placene vyvojare, QA a jakousi duveru zakazniku.
Nokia ho desne rozbijela kvuli Symbianu...Ale take do nej nacpala hodne penez a je to videt.
Tiskni
Sdílej: