Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
A právě tyto informace je vhodné vysílat i dalšími distribučními kanály.otázka nezněla "co" ale "na co" ... boha jeho, to je dneska už fakt tak špatný, že i na odborným portále to vypadá jak v politický debatě? kolik je hodin? - to nám dneska hezky prší ...
Autor reakce vam odpovedel, jen je to skryto v technicke povaze jeho odpovedi.
Naco? Aby vase penezenka duverovala transakcim, musi si je stahovat ze site. Jiz dnes je to 20GB dat. Broadcastovani ruznymi kanaly zvysi rychlost stahovani. Navic diky diverzifikaci distribuce (ruznorodosti informacnich kanalu) BTC blockchainu, se snizi riziko nedostupnosti a tim i zavislosti (cti nachylnosti k manipulaci/regulaci) site.
Summary: Bude to rychlejsi a o trosicku mene zavislejsi na regulovanem centralizovanem Internetu.
Autor reakce vam odpovedel, jen je to skryto v technicke povaze jeho odpovedi.LOL
Automaty na obcerstvenie, parkovacie hodiny...asi mi něco uniká ... jestliže transakce potřebuje ověření, jak to ten offline automat udělá? co pak brání, abych v deseti automatech zaplatil toutéž mincí?
Je jednoduchsie pichnut do nich jeden $10 DVB tuner ako tahat ku kazdemu net.a co $2 GSM modul?
a co $2 GSM modul?A do něj simka, co bude tahat gigabajty dat?
Jak automat pozná, že jsem stejným bitcoinem nezaplatil v jiném off-line automatu?No slyšel by tu transakci v DVB-T. A jakmile byť i jen na sekundu ztratíš signál, musíš se vypnout. Ještě lepší je, když ti někdo pošle prachy a hned potom ztratíš signál - prachy už odešly, ale ty to neumíš ověřit. Super.
Není to až přehazování problému jako spíš principiální moucha v designu samotného protokolu (teda aspoň AFAIK). Bitcoin a z něj vycházející krypto-měny prostě na takové věci nebyl konstruován a z mého pohledu není vhodný.BC je spíš POC než platební systém. Na ten se ještě teprv čeká (až zas Satoshi něco vymyslí
Ty gigabajty dat můžou být na serveru, ke kterému se (přes GSM) připojí všechny automaty daného provozovatele.Což je single point of failure, který bych si třeba já osobně u platebního systému netroufl.
asi mi něco uniká ... jestliže transakce potřebuje ověření, jak to ten offline automat udělá? co pak brání, abych v deseti automatech zaplatil toutéž mincí?Předpokládám, že placení u automatu se provede převodem na nějakou peněženku a soukromý klíč k tomu aby si ověřil jestli transakce proběhla nepotřebuješ. To ověřují jednotliví peerové na síti a do automatu se skrze nezávislí kanál jen dostane block s potvrzením o proběhnutí transakce a její výši. Akorát než se to rozstribuuje po celé síti a než bude dostatečný počet ověření, tak asi chcícpnu žízní (v případě automatu na bagety zas hlady). Proto Bitcoin není pro takové operace vhodný.
Nebo za relativně krátkou dobu, už někde třeba ani mince nebudou, Švédové si i odpustek v kostele už jen „pípnou“ a tlaky na zrušení „peněz“ jsou velké. Čísla jsou u nich nějak kolem jednotek procent, co projde přes hotovost a v EU je to něco pod 10 %…
OT: Já tedy parkování nejraději mobilem :)Předpokládám, že placení u automatu se provede převodem na nějakou peněženku a soukromý klíč k tomu aby si ověřil jestli transakce proběhla nepotřebuješ.hm, a chápu správně, že tím jenom přehazuješ problém s připojením na toho, kdo u automatu stojí a chce platit, tzn. v místě, kde by automat neměl jinou možnost(*) než příjem DVB/ze satelitu, nebude mít jinou možnost ani platící? (*) teoretickou, bez ohledu na omezení instalovaným hardware
Akorát než se to rozstribuuje po celé síti a než bude dostatečný počet ověření, tak asi chcícpnu žízní (v případě automatu na bagety zas hlady).není to tak hrozný, na bitstampu jsem tuhle čekal jen něco přes hodinku, člověk bez vody vydrží v řádu dní
hm, a chápu správně, že tím jenom přehazuješ problém s připojením na toho, kdo u automatu stojí a chce platit, tzn. v místě, kde by automat neměl jinou možnost(*) než příjem DVB/ze satelitu, nebude mít jinou možnost ani platící?Není to až přehazování problému jako spíš principiální moucha v designu samotného protokolu (teda aspoň AFAIK). Bitcoin a z něj vycházející krypto-měny prostě na takové věci nebyl konstruován a z mého pohledu není vhodný. Ono i když automat by měl obousměrnou přípojku do sítě, furt sebou musíš tahat nějaké důvěryhodné ne-primitivní zařízení, protože jak můžeš automatu věřit že tě stáhne jen a pouze o to co ti zrovna ukazuje na displeji? (nezapomeň že transakce v BC síti jsou nevratné)
není to tak hrozný, na bitstampu jsem tuhle čekal jen něco přes hodinku, člověk bez vody vydrží v řádu dníJá byl zaplatit fakturu poštovní poukázkou na poště a ještě jsem se vztekal a říkal si kdy už konečně zavedou BC nebo nějakou obdobu ať na to zaplacení nemusím čekat takovou dobu. Problém je že člověk se hodně rychle rozmlsá a nejlepší prodleva při placení je přibližně 0-5 sekund.
Tiskni
Sdílej: