Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tento relativní "úspěch" Linuxu je zapřičiněn přechodem na HW platformu Intel-procesorů u serverů. To samé naše organizace zažívá u serveru SGI (obdobně HP s HP-UX ... a tak dále). Zkrátka - pro firmy, které přestaly vyrábět své vlastní mikroprocesory a přešly na Intel, s proprietálním "unix-platformou" serverů je levnější přejít na Linux.
TradElect již předtím běžel na intelu.
Máš pravdu, ale myslel jsem to obecně.
Navíc se přidává efekt, že i třetí strany (tvůrci aplikačního SW) jsou strháváni a nabízí/portují SW pro linux-OS.
To nové řešení mi přijde velice rozumné. Zatímco původní systém stál 60mil USD a pro jeho údržbu potřebovali Accenture, která zdá se se k tomu moc neměla, nyní za 30 mil. USD koupili jednoho z leadrů linuxových/solarisových řešení trading systémů pro asijský trh s 300 inhouse vývojáři (údajně top vývojáři na Sri Lance) a ještě časem očekávají úspory přes 10 mil. USD ročně. A navíc se domlouvají s dalšími burzami v Asii, že začnou jejich řešení využívat, protože šéf MilleniumIT tam údajně má dobré kontakty. To považuji za zdravý postup.
http://www.scinet.cz/londynska-burza-se-mozna-zbavi-systemu-od-microsoftu-rozsireno.html
Jak jde o peníze, tak se i zdravý rozum někdy najde. Což ovšem neplatí v ČR.
Podle popisu se mi to spis zda jako blbost firmy, ktera ten system vyvijela, a ne chyba softwaru od MS (Windows a .NET). Aspon me osobne prijde pouziti .NET na realtime aplikaci s odezvou mensi nez 10ms dost odvazny. Zas tak se v .NET nevyznam, ale uz z principu jeho fungovani se mi to jevi jako dost problem. Podobne riskantni by to asi bylo i kdyby pouzili napr. Javu, ktera sice ma nejakou realtime specifikaci, ale jak moc dobre to funguje to netusim.
Spíše to vypadá na neschopnost (nebo něco více?) zadavatele, který očividně IT moc nerozuměl. Manažeři v Accenture by byli hloupí, kdyby na takový kšeft nekývli.
To zni pravdepodobneji :). Je zajimavy ze u Linuxu nezminuji technologii, na ktery to bezi. Proste jen Linux :). To neni nic proti Linuxu, ale Linux je proste "jen" kernel.
no Accenture ma joint-venture s MS, samostatnu firmu Avenade, ma v MS technologiach vyskolenych ludi, takze to tlaci kam moze; teraz vsak narazili hlavou do muru
LSE je asi jiná liga, ale RMS v principu jeden den skončil na starým systému a další den se to rozjelo na novým (no, bylo to přes Vánoce, takže to nebylo přesně ze dne na den).
Cely mi to prijde nejaky divny. U takovychhle systemu je technologie dodavaneho reseni irelevantni. Volba generalniho dodavatele se resi nekde na golfu a rozdil mezi Windows a Unixem je pod rozlisovaci schopnosti manageru. Taky mi prijde divny, ze se nekdo odhodlal k takovy vyrazny zmene nekolikrat za sebou. Doted jsem si predstavoval, ze u burzy muze trvat vice nez 2 roky nez se nasadi i nepatrna zmena v systemu.
Když lehne tradingový systém jedné z největších světových burz na 7 hodin a přijdou o obchody za 3 miliardy liber, tak už to asi nebude o pokecu na golfu.
http://www.simple-talk.com/community/blogs/andrew_clarke/archive/2008/09/12/69502.aspx
Očkávány
Tiskni
Sdílej: