Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Firmě Opera se nelíbilo, že uživatel operačního systému Windows nemá svobodnou volbu internetového prohlížeče, protože každý operační systém má již předinstalovaný prohlížeč Internet Explorer.Zvlastny argument .. kazdy ma slobodnu volbu prehliadaca; to, ake "standardy" IE dodrzuje, je uz druha vec a na inu debatu. Pride mi vsak divne, aby nutili v komercnom OS niekoho ako ma co nastavovat.
Pride mi vsak divne, aby nutili v komercnom OS niekoho ako ma co nastavovat.To nemá s kategoriemi komerční/nekomerční co dělat. Jedná se o problém související s dominantním postavením MS na trhu OS. Nic by se na tom nezměnilo, ani kdyby ty Windows dávali zadarmo. Ta věc má navíc široké historické souvislosti - viz United States (DOJ) v. Microsoft.
Nezbývá než takový OS se základem Debianu vytvořit
Ono čtvrthodinka zaškrtávání balíčků v jednotlivých sekcích (prohlížeče, office) s filtry (GTK, QT,...) by nemusela být na škodu Samozřejmě zaškrtávání by muselo být i v curses verzi instalace (přes to nejede vlak) a muselo by to mít možnost importu/exportu kratšího kódu (něco jako Geek code nebo konfigurace RS-232).
Ale notak . Já na něm jedu na desktopu už několik let a ta stabilita (ve smyslu nepřidávání posledních módních trendů), snadnost údržby a hlavně velké množství balíků trumfne kdejakou distribuci i na non-BFU desktopu.
Podrobnosti k tomu nemam a nepoznam vlastne ani zakony, takze komentujem len na zaklade mojich pocitov.pak se ale nediv, že ti někdo řekne, že seš totálně mimo a máš se dovzdělat ...
Nepoznam ziaden OS, ktory mi dava na vyber po instalacii aky prehliadac budem pouzivat a zda sa mi to aj divne.hm, tak co třeba Gentoo? jinak například taková Fedora dává na výběr při instalaci (a nejen browser, ale i spoustu dalších balíků), to ti přijde taky divné?
Vsak to by mali potom davat alternativu k uplne vsetkemu - od postoveho klienta, cez spravcu suborov, officu .. v podstate k vsetkemu.ano, správně, měli, v ideálním případě v reálném případě, o čem bylo to soudní rozhodnutí a také rozhodnutí EU, je potřeba dávat na výběr tam, kde existuje samostatný trh trh browserů zřejmě existuje, jeden z prodejců se ozval a bylo mu vyhověno, trh poštovních klientů, správců souborů apod. patrně ne office je špatný příklad, to Microsoft prodává samostatně (ano, trh existuje)
Google Chrome vznikl mnohem později jak Opera. Nepindal a makal.paměť už neslouží, že? nebo si toho panáček jen neráčil všimnout, že Opera byla vždycky na špičce vývoje, a dodnes je na tom velmi dobře?
Dneska je ve vedení. Tak asi tak .. :)hm, a proč je ve vedení? kvalitou? nebo protože ho Google tlačí horem dolem, a coby dominantní vyhledávač a nyní poskytovatel milionu dalších služeb k tomu má větší sílu, nežli nějaká pidifirmička, co akorát vyvíjí kvalitní browser?
Opera byla vždycky na špičce vývoje, a dodnes je na tom velmi dobře... to je akorát blbej vtip, ne? Jeden příklad za všechny - Opera v klidu bez dalších dotazů refreshne stránku, kterou získala POSTem, tím, že do ní znova pošle ten POST. A nebo - aby toho nebylo málo - když od serveru do nějaké doby nepřijde odpověď na původní POST požadavek, tak ho zadá znovu. A způsob, jakým se (ne)řídí informacemi o tom, jak dlouho cachovat obsah, je taky k pláči. O různých blikajících sra*kách, které mě nesmyslně upozorňují na pomalé připojení k internetu, ani nemluvě...
Update: Reuters reports that Microsoft has acknowledged a "technical error" that meant it "missed delivering the BCS (browser choice screen) software to PCs that came with the service pack 1 update to Windows 7." The company apologized for the problem and said it has taken "immediate steps" to fix it.
Tiskni
Sdílej: