V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
MS prostě pokurví vše co má / koupí.Mě by spíš zajímalo kdo Microsoftu furt ty prachy tiskne. Že mu po staletích (i majoritních) akvizicí a 10 a více letech stagnace v pokladničce zbývají přebytečné miliardy na další a další akvizice a další a další zabíjení rozjetých služeb a firem.
Mě by spíš zajímalo kdo Microsoftu furt ty prachy tiskne.Za chyby sa platí. To si ešte nepočul?
Google+ som mal celkom rád pretože nevynucoval priateľtvo ako facebook. Keď ma zaujímajú niekoho príspevky neznamená to, že chcem byť rovno priateľom. Takže google+ bol fajn ako agrekgátor noviniek z oblasti, ktorá ma zaujíma.
Ja používam tiež aj RSS, ale nie každý bude zakladať blog aby sa pochválil, že si pomocou arduina postavil meteostanicu, alebo aby vykvákal kde zohnal skvelý e-ink display ...
Google+ ako služba na sledovanie aktivít zaujímavých ľudí sa mi fakt páčila. Na rozdiel od twitteru nemá zbytočné obmedzenia na dĺžku správ, príspevky sa dajú komentovať a na rozdiel od facebooku nemá žiadne symetrické vzťahy. Myšlienka vážne nebola zlá, len je možno trochu chyba nazývať to sociálnou sieťou.
Inak ehm sociálne siete ... nechápem ľudí na facebooku. Keď sa chcem stretnúť s priateľmi tak dobehnem na pivo. Účel facebooku mi tak trochu uniká.
U facebooku sa to musí vyhrabať v nastaveniach súkromia. Väčšina ľudí to má vypnuté lebo ani netušia, že niečo také existuje.
Po poslednom redesigne odstránili funkcie, ktoré som používal. Síce sa to dá zatiaľ prepnúť späť, ale do kedy?
Založil jsem účet, jen abychom jako jeden ze zdrojů dohledali spolužáky ke srazu. (nalezeni dva)
Můj dojem:
- spíše reklama firem jak jsou úspěšný
- měl jsem po určitou zájem o jeden produkt (čtečka RFID), ač po 2 letech jsem odstranil tento zájem, trvale chodily pozvánka a nabídky
- prostředí za asi 8 let, co mám účet, pořád zmatečně měnili (k lepšímu to nebylo)
- vnucují placenou verzi
Tiskni
Sdílej: