Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Jasně, zůstává to v paměti, ale to byla jen taková ukázka na co to použít v GNOME. Nevím na co by byla minimalizace aplikací do ikon na ploše.
Nevím na co by byla minimalizace aplikací do ikon na ploše.Windows 3.1 neměli taskbar a tohle byl jen prostě způsob, jak dát uživateli najevo, že aplikace je minimalizovaná. Něco podobného dělá Window Maker, který minimalizované aplikace ukazuje jako speciální typ ikonek na ploše.
Windows 3.1 neměli taskbar a tohle byl jen prostě způsob, jak dát uživateli najevo, že aplikace je minimalizovaná.No furt o mílový krok dál než GNOME Shell který nemá ani taskbar, ani minimalizaci, ani žádné ikonky na ploše ve výchozím nastavení a rozhodně nesežere 4MB na disku a jeden v paměti.
16-bitový procesorWin 3.11 už oficiálně 16bit nepodporují. Musel bys překopírovat kernel z 3.0, ale pak nejde přepínat do dosu.
nebo slo nastavit virtualni rozliseni vetsi nez realne rozliseni na obrazovce a pri pohybu mysi do kraju se posouvala :)To Xorg umí taky.
MIDI tehdá fungovaly, neboť to byl jediný způsob jak přehrát hudbu. Tehdejší CPU neupočítaly nic lepšího než nekomprimovaný PCM. Vedle MIDI se ještě rozmohly různé trackery, což je v principu to samé – krátké nekomprimované kousky zvuku run-time míchané podle not.Navíc mám dojem, že to stejně vyžadovalo hw MIDI syntetizátor na zvukovce. Pamatuju si, jak mě překvapilo, že MIDI skladba přehrávaná na 486 s windows 3.11 zněla výrazně líp než na pentiu s windows 95, což bylo imho dáno tím, že zvukovka v té 486 měla lepší samply.
Pak si také všimni, že tam není akcelerovaná grafika a to ani ve 2D.Yup. Jenže dodám že v DosBoxu jde snižovat cykly a i s cykly tak na úrovni 40Mhz 386ky je to furt svižnější než mnohá TrueColor desktopová prostředí které beží nad GLESem a jsou akcelerovaná ve všech rozměrech. To jen tak čistě pro zajímavost. Asi napíšu zase nějaký blog ať si to může vyzkoušet každý.
This single 1.44 Mbyte floppy disk contains:
- Voyager Web Browser (Full HTML 3.2, frames, tables, etc.)
- Voyager Embedded Web Server
- The QNX Realtime Operating System
- TCP/IP (with PPP including CHAP/PAP support)
- Photon microGUI Windowing System
- A "remote control" device to simulate a TV set top box
- An Internet Phone Dialer
- A Graphical File Browser
- A Graphical Text Editor
- A Vector Graphics Animation
- Over 180 Kbytes of HTML and image content
Sorry, ale Gnome 3 mi funguje na 4G RAM, pričom je takmer skoro celá voľná. Ak máš s Gnome 3 nejaký problém, tak ho rieš skôr ako ťa prevalcuje a zobudíš sa spotený.Ok, vidím že nejsem moc vtipný.
Win95 v dosboxu taky jde , tak kčemu win3.11 ?
W 3.11 jsem kdysi v Dosboxu zkoušel, jelo to dobře akorát po ukončení Woken bylo třeba Dosbox restartovat, nějak divně to vytuhlo.Feature, not a bug. Toto mi bezne delalo i s MS-DOSem.
Tiskni
Sdílej: