Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Video z youtube se uklada do /tmp/ odkud je po uplnem prehrati jeste pred zavrenim stranky s pozadovanym videem staci vyjmout na misto kam potrebujeme.
Tak k cemu tento sw ?
Tak k cemu tento sw ?
Odpověď: pro BFU.
Kdyz si pustite toto:
Tak budete mit v /tmp/ soubor: FlashXXCG9dxO a ten otevrete treba ve VLC ci Mplayeru.
Normalne to funguje a nevim ze by mi to nekdy neslo prehravat.
Funguje i na jinych "tube" .... porno ..... red .... stream.cz .... a jine, kde je vyuzivana technologie Adobe Flash.
Mate vubec nainstalovanu podporu pro vyhrazene formaty ?
adobe-flashplugin 10.0.32.18-1 Adobe Flash Player plugin version 10Jinak ten navod na prehrani co jste psal mi nefunguje zkousel jsme to tak i predtim.
mplayer /tmp/Fl*Většina videí je v kontejneru FLV má h264 video a aac zvuk.
Mě se to nikdy nepovedlo tím RTMP dumpem stáhnoutTo já zas stahuju (z novy třeba) docela běžně.
Navíc u tohoto provedení je pravděpodobnější, že si to poskytovatel ohlídá i jinak (jednorázové klíče apod..).Taky že jo. RTMPS a RTMPE. Ale neokleštěná verze rtmpdumpu s tím nemá nejmenší problém. Dost často se mi v poslední době stává (třeba u MTV), že do RTMP streamu strkají nezdokumentované příkazy se kterými si RTMPdump neporadí, ale ta jejich oficiální Flashová mrdka jo. Na to zase stačí vytáhnout rtmpsuck. A jako bonus vypíše všechny potřebné adresy hned jako první výstup z programu (vhodné třeba pro RTMPS kde se poskytovatel snaží mermomocí tu adresu zamaskovat).
Jinak optimální stav je když stačí napsat html parser, do kterýho se vloží url stránky a vyleze z něj flv/mp4/... soubor.Na to je dobrý skript get_flash_videos. Nepočítám-li takové specialitky jako je MTV (ale i na tu stačí mít aktualizovaný plug-in), tak stačí jako parametr zadat adresu a stáhne vše.
Toto uz so sucasnymi verziami flash prehravacu NIE je pravda. Po novom sa ukladaju do cache prehliadaca. Po dovodoch som nepatral, ak to vobec je mozne docitat sa niekde. Teda aspon co sa tyka fverzie flashu 10.2 d161 pre 64bit system, pre iny system to nemam moznost vyskusat a v starsej verzii to slo ok. Takze, ak potrebujem nieco, tak mozem trebars takto:
file ~/.mozilla/firefox/[profile]/Cache/* | grep 'Macromedia Flash Video'
A co je zase pozitivum, po skonceni videa a zatvoreni stranky/tabu, sa video nemaze z cache, co sa myslim dialo v casoch pouzivania /tmp , ak hovorime o youtube.
Nevim, ale me to funguje dnes stejne tak jako pred nekolika lety, kdyz youtube tak nejak zacinalo byt popularni u nas.
Systemu Ubuntu 10.10 64bit, flashplayer aktualni.
Aktualna je aka verzia u teba ?
$ lsof | grep Flash operaplug 7432 mosra 9u REG 8,3 3994732 24510505 /tmp/FlashXXCt1I5z (deleted) ...Pak stačí jen otevřít ten inode v systému souborů, na který ukazoval smazaný soubor. Dá se to to jednoduše přes /proc a file descriptory (použiji druhý a čtvrtý sloupec výstupu lsof):
$ mplayer /proc/7432/fd/9
Zdravim, holt mas pravdu. Takto ma to ani nenapadlo skontrolovat. V /tmp sa to nenachadzalo, tak som hladal inde ... Dik ;)
Tiskni
Sdílej: