V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
ale nejake verzovani a rozdily mezi HTML4 a HTML5? To vubec.To je ale z tvé strany velké nepochopení. Uživatele zajímá verze zvláště ve chvíli, kdy jim třeba internetové bankovnictví vypíše, že používají nepodporovanou verzi. Nebo jejich oblíbený videoportál.
Uz jsem jich par videl, ale zadne mi nereklo, ze pro beh potrebuju HTML5, JavaScript 1.7 a CSS 3.0. Oproti tomu mi reklo, ze potrebuju FF4 nebo vyssi, IE6 a vyssi a podobne.Čímž jsi jenom potvrdil to, co píšu. Je dobře, že chápeš, že pro uživatele je důležité, aby verze technologií šla rozumně převést na verze softwaru, aby se nemuseli zabývat těmi verzemi technologií, které je tak nemusí zajímat.
v0.2-34-g280527e
v0.2-34-g280527e
znamená, že to je 34 commitů od tagu v0.2 a hash aktuálního commitu začíná na 280527e. V okamžiku publikování uživatel vidí jen to "v0.2", protože mu ubalíme balíček z tagu.
Verze nula to je kvůli tomu, že to ještě zdaleka není hotové. Jedničku to dostane, až to bude mít všechny základní funkce.
hapu jeste to 0.2, co je to dal fakt nevim.To znamená jen a pouze to, že to není informace určená pro tebe.
proc maji autori software potrebu davat mu cislo 0? To se za to stydi nebo co?Jak můžeš srovnávat způsoby verzování, když nepochopíš ani tak základní věc jako verze 0.x, které vyjadřuje, že ještě nevyšla první finální verze?
Skvele, tak proc mi ji tam autori cpou?Oni ji necpou tobě, ale dávají ji kvůli lidem, kteří nejsou úplně mimo.
Tak prvni nebo finalni? Prvni verze ma byt logicky cislovana prvnim prirozenym cislem - jednickou. Jinak spousta lidi tady tvrdi, ze v OSS nic jako finalni verze neexistuje.Ale no tak... to už je bohapustý trolling, a to mám lepší věci na práci. Pokud budeš chtít něco vysvětlit, tak se zeptej.
Za další "velkou" změnu oproti FF7 může být považována dostupná, funkční a rychlá 64-bit verze FF8 pro MS Windows. Jinak řečeno - FF8 je první verzi Firefoxu, která má oficiální x64 verzi pro MS Windows.
Tiskni
Sdílej: