Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Zlepšení…Co se týče VDPAU kódu, tak ten prostě vzali z bety a zkopírovali do stabilní verze, takže trpí stejnými neduhy jako VDPAU z bety. Nic co by stálo za řeč. Osobně bych byl radši kdyby konečně neimplementovali podporu libglew (nebo něčeho podobného) do ffmpeg/libav, protože né každý má nVidii 8XXX a vyšší a navíc existují různé kodeky a ne jen MPEG2/4.
Nic co by stálo za řeč, děláš si ze mě srandu?
Myslel jsem tím, že obsahuje jen nějaké nedůležité bugy, které nestojí za řeč.
Přehrál jsem s tím Death Race a The Dark Knight ve full HD, veškerý 720p ripy seriálů
Tak to přehraju i na svém celeru a nepotřebuju k tomu ani VDPAU.
Navíc kromě MPEG 2/4 podporuje i MPEG 1, WMV3 a VC-1
Jenže na VC-1/WMV3 je potřeba něco jiného než GF8600M.
ale nejdůležitější je IMHO stejně právě H.264, protože ostatní kodeky většinou utáhnou i slabší kompy
No tak třeba HD video ve VC-1 o 18Mbps je ještě náročnější než to samé v H.264(naopak bych řekl, že H.264 je jeden z nejméně náročných kodeků po boku s MPEG2,Theorou,…). A o kodecích založených na vlnkové kompresi se raději už nebavím vůbec.
a beztak třeba DVD to akceleruje taky.
Ne třeba, ale určitě, protože já ani nic v čistém MPEG2 nemám.
No doufejme, ze uz konecne vyresili problemy s KDE4, testovaci verze moc nepresvedcily
Mně zase binární ovladače (96.43.09) způsobí, že se yakuake vysouvá klidně i dvě sekundy - s nv okamžitě. Stejně tak se mi rozsype konsole při skrolování - s nv problém není. Jenomže tam zase nefunguje kwin s efekty (Present Windows se už nevzdám), spousta věcí se špatně vykresluje..
Chyba v uzavřeném ovladači je minimálně v tom, že na ty starší verze už se kašle - ten problém s konsolí totiž nějaké novější ovladače snad řeší (pokud si dobře pamatuju, co bylo v KDE bugzille napsáno).
Jinak se omlouvám za OT vzhledem k verzi zmíněné ve zprávičce.
Pouzivam Ubuntu 8.10 a mam NVIDIA MSI 8600GTS. Vypisuje mi hlasku, ze ovladac nemoze najst grificku kartu. :(
Ten isty problem som mal aj s 180.18. Tak som nahodil naspat 180.17
mohli byste prosim zaktualizovat popisek ovladace? Posledni aktualizace je ze zari.
Tiskni
Sdílej: