Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
i s tím součaným kompromisem by se proti takovým zákonům teoreticky dalo bojovat u národních soudůprakticky nebude politická vůle, abys v takovém sporu vyhrál. Všechno bude hned od začátku tak jasné, jako když ÚS soudil ten první letošní dodatek k Ústavě nebo Lisabonskou smlouvu.
To je dost ze tak nejak prisli k rozumu.
A autori .... vzdyd jestli si film nahrajem z televizniho vysilani na DVD ci HDD rekorder a nebo stahnem z netu je snad jedno ne ?
To stejne hudba ... kdo by mel zakazovat ukladat vysilani digitalnich radii ze satelitu treba a nebo streamy internetoveho radia ?
Tak horké to snad ani v nejhorším případě nebude, podobné odpojování IMHO rozšíří více lidí napíchnutých načerno na wifi, což povede ISP k přechodu na WPA2, uživatelé se naštvou, začnou pásma úmyslně rušit (a působit DoS), ...
Podle publikovaných informací vlády USA a Kanady (podle některých zdrojů v součinnosti s EU) údajně připravují nový zákon, který by umožnil i bez účasti právního zástupce (advokáta) zabavit při přechodu státních hranic prakticky jakékoliv elektronické zařízení. Následně je prohledat a za obsah (MP3, filmy, atd.), který bude shledán nelegálním, uložit pokutu, případně i přístroj zničit," vysvětluje soudní znalec.
Připomíná mi to ty USB klíčenky pro policisty, které snad stačí zastrčit do stroje s windows a počítač se nějak odemkne nebo co.
Spíš nějaký tajný MS-supported rootkit .
Tiskni
Sdílej: