Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
WARNING: PROGRAMMING BUG IN E2FSCK! OR SOME BONEHEAD (YOU) IS CHECKING A MOUNTED (LIVE) FILESYSTEM.Za toho boneheada chci omluvu. Ten filesystém připojený nebyl a navíc ani připojit nešel.
Ten filesystém připojený nebyl a navíc ani připojit nešel.pak platí ta první část před OR, tak jakou omluvu?
V situaci, kdy hrozí dlouhý downtime, ne-li ztráta dat, to vtipné být nemusí.
fsck
spustit na live filesystem (ked uz vie, ze len bonehead by ho spustil).
preco dovoli vobec fsck spustit na live filesystem (ked uz vie, ze len bonehead by ho spustil).Prave kvuli temhle bugum :)
Nesyslogujete ještě někam jinam? Docela se mi to osvědčuje.
fsck.ext3 /dev/mapper/udisks-luks-uuid-ce1972f9-e860-473d-a5e5-95e4947e4fb4-uid500 e2fsck 1.41.12 (17-May-2010) sumvision has been mounted 57 times without being checked, check forced. Pass 1: Checking inodes, blocks, and sizes Pass 2: Checking directory structure Pass 3: Checking directory connectivity Pass 4: Checking reference counts Pass 5: Checking group summary information sumvision: 129/4890624 files (49.6% non-contiguous), 802508/19537557 blocksA zadny problem .... amputace [volsovych] rukou? Realitou je, ze ext3/4 jsou z hlediska spolehlivosti na tom velmi velmi dobre. A nebo jsou u Googlu a jinde pitomci, kteri nemaji radi sva data. Tipuji na FUD.
Realitou je, ze ext3/4 jsou z hlediska spolehlivosti na tom velmi velmi dobre.No to jsou, v porovnání s ostatními na tom skutečně jsou dobře. Když si vzpomenu třeba na reiserfsck... to je ruská ruleta mezi fsck nástroji
nedavno se u nas hromadne menilo nastaveni ext3ky ... mnoho, mnoho raidu se rozpadlo a dost nedostupnosti to zpusobilo
http://kerneltrap.org/mailarchive/linux-raid/2009/9/15/6411763a pritom takovy neskodny prikaz ;)
Tak jestli pouzivas NTFS a pichas ho do stroje kde je linux tak se neni cemu divit, linux neumi poradne ani se svejma FS natozpak s NTFS...Fór je v tom, že tenhle exterňák jsem zapojoval výhradně do stroje s Windows 7 :)
Tiskni
Sdílej: