Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
No, nevím, Elephant Dreams bych možná ještě vzal na milost, ale jinak stejně naprostá většina filmů od Blender foundation jsou blbostiJak už bylo řečeno, všechno jsou to víceméně dema nebo technology-preview. Cílem je ukázat stav co dovede Blender a ostatní otevřená technika. Cílem nikdy nebylo vytvořit Hollywoodský animovaný trhák. Ale co taky vím, tak všechno od Elephants Dream, přes BBB, Sintel až po Tears of Steel mělo aspoň nějaký koncept (i když třeba zpracovaný jedním člověkem), screenplay, později dokonce i režii a concept art. Takže vzhledem k zaměření to není vůbec tak špatné a všechno se aspoň mě osobně docela líbí. Monkaa nemá ani to a podle toho to vypadá. V podstatě je to jen animace která nedává smysl. Ale to asi ani nebylo cílem. Mnohokrát se už v historii opakovalo že drahé pozlátko dobré dílo samo neudělá. Bez nějakého dobře vymšleného zajímavého příběhu či konceptu, u složitějších děl concept artu, režie, atd. je animace prostě to co je. Animace. Nic víc. Ale pokud vím, tak to je taky cílem Blenderu. AFAIK moc neexistují nějaké zajímavé otevřené díla v papírové podobě, které by se daly později přetransformovat do podoby dobré animace. Ale s tím už asi Blender Institut má těžko co dělat. Chtělo by to nějakou otevřenou Mangu nebo tak něco… ale vzít do ruk blbou tužku a začít psát něco zajímavého může naprosto kdokoliv včetně mě. Takže asi tak.
AFAIK moc neexistují nějaké zajímavé otevřené díla v papírové podobě, které by se daly později přetransformovat do podoby dobré animace.Románů, které už nemají copyrightovou ochranu je přece spousta. Jak ok, asi ne každý by dneska skousl/měl na adaptování všech děl z doby třeba renesance, romantismu, a pod, ale jsou tam určitě kusy, které by byly zajímavé. Božská komedie pro umělečtější pokusy, Faust, Gargantua a Pantagruel by mohl být zajímavý, baron Prášil, Gulliverovy cesty. A i taková Alenka v říši divů je už překvapivě stará záležitost - hodně přes 150 let, a to je prvotřídní a zábavnej materiál i podle dnešních standardů (i když Disney to samozřejmě neznamená, že ho nelze zpracovat nudně, hehehe).
Omýlá
To je ale pěkné slovo... A co vlastně znamená...?
Omýlá=>opakuje
, tedy aspoň v mém okolí.
Monkaa nemá ani to a podle toho to vypadá.
Tak tady rozhodně nesouhlasím. Jestli má koncept Sintel nebo Tears of Steal tak ho má rozhodně i Monkaa. To, že ten koncept není kvalitní (ani u jednoho z těch filmů, jak říkám, možná částečně s vyjímkou ED), je věc druhá. Spíš jsi ten koncept nepostřehl
... bohatá na dobré technologické ukázky vytvořené bez drahého SG, ...Zmíněné video nejde přehrát. Trubka hlásí „Při ověřování došlo k chybě. Toto video neexistuje. Omlouváme se.“
Tiskni
Sdílej: