Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
No, nevím, Elephant Dreams bych možná ještě vzal na milost, ale jinak stejně naprostá většina filmů od Blender foundation jsou blbostiJak už bylo řečeno, všechno jsou to víceméně dema nebo technology-preview. Cílem je ukázat stav co dovede Blender a ostatní otevřená technika. Cílem nikdy nebylo vytvořit Hollywoodský animovaný trhák. Ale co taky vím, tak všechno od Elephants Dream, přes BBB, Sintel až po Tears of Steel mělo aspoň nějaký koncept (i když třeba zpracovaný jedním člověkem), screenplay, později dokonce i režii a concept art. Takže vzhledem k zaměření to není vůbec tak špatné a všechno se aspoň mě osobně docela líbí. Monkaa nemá ani to a podle toho to vypadá. V podstatě je to jen animace která nedává smysl. Ale to asi ani nebylo cílem. Mnohokrát se už v historii opakovalo že drahé pozlátko dobré dílo samo neudělá. Bez nějakého dobře vymšleného zajímavého příběhu či konceptu, u složitějších děl concept artu, režie, atd. je animace prostě to co je. Animace. Nic víc. Ale pokud vím, tak to je taky cílem Blenderu. AFAIK moc neexistují nějaké zajímavé otevřené díla v papírové podobě, které by se daly později přetransformovat do podoby dobré animace. Ale s tím už asi Blender Institut má těžko co dělat. Chtělo by to nějakou otevřenou Mangu nebo tak něco… ale vzít do ruk blbou tužku a začít psát něco zajímavého může naprosto kdokoliv včetně mě. Takže asi tak.
AFAIK moc neexistují nějaké zajímavé otevřené díla v papírové podobě, které by se daly později přetransformovat do podoby dobré animace.Románů, které už nemají copyrightovou ochranu je přece spousta. Jak ok, asi ne každý by dneska skousl/měl na adaptování všech děl z doby třeba renesance, romantismu, a pod, ale jsou tam určitě kusy, které by byly zajímavé. Božská komedie pro umělečtější pokusy, Faust, Gargantua a Pantagruel by mohl být zajímavý, baron Prášil, Gulliverovy cesty. A i taková Alenka v říši divů je už překvapivě stará záležitost - hodně přes 150 let, a to je prvotřídní a zábavnej materiál i podle dnešních standardů (i když Disney to samozřejmě neznamená, že ho nelze zpracovat nudně, hehehe).
Omýlá
To je ale pěkné slovo... A co vlastně znamená...?
Omýlá=>opakuje
, tedy aspoň v mém okolí.
Monkaa nemá ani to a podle toho to vypadá.
Tak tady rozhodně nesouhlasím. Jestli má koncept Sintel nebo Tears of Steal tak ho má rozhodně i Monkaa. To, že ten koncept není kvalitní (ani u jednoho z těch filmů, jak říkám, možná částečně s vyjímkou ED), je věc druhá. Spíš jsi ten koncept nepostřehl
... bohatá na dobré technologické ukázky vytvořené bez drahého SG, ...Zmíněné video nejde přehrát. Trubka hlásí „Při ověřování došlo k chybě. Toto video neexistuje. Omlouváme se.“
Tiskni
Sdílej: