Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
V Google se podle všeho chystají otevřít nedávno zakoupenou kompresní technologii VP8. Mohlo by se tak stát již příští měsíc.
Tiskni
Sdílej:
to by byla tak jedina uzitecna vec od nejAha, takze ich webovy vyhladavac si nikdy nepouzil, lebo je uplne knicomu?
Ty jsi buďto velice hloupý nebo rád vyvoláváš hádky.
Pokud jsi hloupý, neřeš to, s tím nic nenaděláš.
Pokud rád vyvoláváš hádky jsou 2 možnosti: Tvá duševní vyspělost je nižší než vyspělost 15ti letého teenagera, nebo trpíš nějakou duševně-sociální poruchou.
Prosím zamysli se nad svými výplody, pokud ti nedošlo že jsi hloupý nebo duševně chorý člověk prosím již tu nic nekomentuj, pokud je to naopak, prosím objasni nám proč si to myslíš, z tvého příspěvku se to dedukuje velice špatně.
15tiProsím, nedělej to =)
A důvod?
Pravidla tu zrovna u sebe sice nemám, ale nic špatného na tom nevidím...
Číslice se neskloňují
Pokud se číslovky nevyjadřují slovy, ale číslicemi, má řada lidí tendenci naznačovat tvar dané číslovky tím, že za číslici ještě doplní jakousi koncovku (například 9-ti násobné zvětšení, od 25ti metrů). Číslice se ale neskloňují, podobně jako například značky a většina zkratek. Málokoho by například napadlo napsat v ČRce nebo po 30 km-ech. Správný tvar číslovky totiž vyplývá z kontextu. Píšeme tedy:
- Obrázek uveřejňujeme v 9násobném zvětšení.
- Plnoletým se člověk stává v 18 letech.
To jsem ani netušil, takže se Pokorně omlouvám, dám si na to bacha.
Jinak, o velkém P vím
"Tvá duševní vyspělost je nižší než vyspělost 15ti letého teenage"