Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ten šmírofon? Nechci, děkuji. Jsem spíš zvědav na Nokii N900.
Tyhle reakce jsou už trapné - a obzvlášť od komunity tohoto serveru. Chápal bych je od běžnáho uživatele neschopného se proti tomu "šmírování" bránit (viz. otevřenost a modifikovatelnost celého řešení)...
Kvalita zařízení (hlavně SW stránka) a jeho inovativnost je nezpochybnitelná.
mimochodem pokud budete ten zázrak chtít třeba zálohovat k sobě na PC a nikoliv posílat svá data kamsi do neznáma, možná se docela nadřete
A mimochodem, aspoň v mém případě to posílání dat bůhvíkam slušně vyvažuje automatické zálohování a možnost vzdáleného vymazání telefonu v případě ztráty/krádeže.
Tipnul bych si, že to spoustu telefonů již umí a (některé) státní instituce to i používají.
Kdežto tady je soukromému subjektu zasílána naprosto přesná poloha uživatele
Tohle je ovšem záležitost Google, nikoli Palmu.
To jsou zas jen paranoidní konspirační teorieAno, polohu telefonu GSM samozřejmě lze zjistit (a Policie to v potřeby může využít, i když doufám, že na to musejí mít soudní povolení), ale jen s přesností na několik stovek metrů.
Já doufám, že to bude moci využít (nejen) policie až budu někde ležet a budu úplně v pr..., a že mě najdou včas. Ono se dá nakonec zneužít všechno, jde jen o to chtít.
Pokud chcete být opravdu svobodný, doporučuji zakoupit samotu uprostřed lesů, odstěhovat se tam, žít výhradně z vlastních zdrojů, odpojit elektřinu, nikam nechodit a přestat se s kýmkoliv stýkat...
to je samozrejme nesmysl. Nepoznate rozdil mezi pohotovostni dobou vydrze baterie a dobou vydrze baterie pri volani?
Nejblíže je tomu asi Google:
V případě produktů a služeb s funkcí rozpoznávání hlasu shromažďujeme a kopírujeme hlasové příkazy, které produktu nebo službě zadáváte. Abychom zdokonalili zpracování vašich hlasových příkazů, můžeme také do dočasné paměti nahrát několik sekund okolního šumu v pozadí. Tyto nahrávky zůstávají v zařízení jen dočasně a nejsou odesílány společnosti Google.
China telecom s 1,33 mld zakaznikmi?
to asi ani nie
:)
My bad, špatně jsem si tu zprávu přečetl:
Getting the Pre in China would be a win for Palm, as adding the nation of 1.33 billion to distribution channels would increase Palm’s addressable market by nearly 150% over currently announced partnerships
Z toho jsem vyvodil, že CT má 1,33 mld. zákazníků.
...tak se na nej tesim jako maly Jarda
Tiskni
Sdílej: