V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Mno, bolo to dosť amatérske, ale za tie peniaze som viac nečakal. Celkovo mám z toho tiež dobrý dojem a vidím veľký potenciál. Snád len jeden malý problém, že ak sa to bude chcieť uberať smerom dobrého sci-fi, tak sa asi nevyhnutú poriadnym efektom a to už bude niečo stáť. Alebo ich spravia úboho, čo zasa celý seriál zhodí. Alebo posledná možnosť je, že žiadne efekty nepoužijú a bude to postavené len na príbehu (čo nemusí byť zlé). Som zvedavý, jak to dopadne.
Jj, zvuk bol fakt divný. Asi najdôležitejšia vec, na ktorej by mali v ďalšom diele zapracovať.
tak sa asi nevyhnutú poriadnym efektom a to už bude niečo stáť.
Nejlepší scifi je imho bez efektů - žánr je nepotřebuje. Asi si pod tím představí každý něco jiného, ale pro mě je scifi krátká povídka, kde se řeší nějaký morální důsledek (nové nečekané možnosti pro lidstvo apod) nějaké nové technologie. A jakékoliv přímé zobrazení dané technologie to u mě zabije.
S tým súhlasím. Space Odyssey nebola dodnes prekonaná Ale Pioneer One bohužiaľ netočí Kubrick, takže nejaké (trápne) efekty asi môžeme čakať. Uvidíme.
No, ale práve kvôli tej reálnosti nepotrebovali efekty (alebo aspoň nie tak moc). Nepotrebovali zvuky vo vesmíre, nepotrebovali výbuchy, atď.
Tak o tomto som nevedel. Z dnešného pohľadu už tie efekty človeku ako efekty nepripadajú
Knihu som čítal pred filmom, takže nemôžem súdiť. Ale film mi pripadal fantastický už kvôli tej atmosfére. Ticho vo vesmíre. Úžasná hudba tam, kde bolo treba, atď. Na nič z toho efekty netreba, skôr naopak
No, tak uveriteľná nebola ani jedna postava (a zopár hercov vyslovene nevedela hrať). Ale ten zvláštny agent a jeho poradkyňa mi sadli najviac (modulo reči o PDF a google a 47. jazykoch ). Telefonáty celkom ušli, až na ten s tým dedom v okuliaroch. To bol des a hrôza
Tiskni
Sdílej: