Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Mno, bolo to dosť amatérske, ale za tie peniaze som viac nečakal. Celkovo mám z toho tiež dobrý dojem a vidím veľký potenciál. Snád len jeden malý problém, že ak sa to bude chcieť uberať smerom dobrého sci-fi, tak sa asi nevyhnutú poriadnym efektom a to už bude niečo stáť. Alebo ich spravia úboho, čo zasa celý seriál zhodí. Alebo posledná možnosť je, že žiadne efekty nepoužijú a bude to postavené len na príbehu (čo nemusí byť zlé). Som zvedavý, jak to dopadne.
Jj, zvuk bol fakt divný. Asi najdôležitejšia vec, na ktorej by mali v ďalšom diele zapracovať.
tak sa asi nevyhnutú poriadnym efektom a to už bude niečo stáť.
Nejlepší scifi je imho bez efektů - žánr je nepotřebuje. Asi si pod tím představí každý něco jiného, ale pro mě je scifi krátká povídka, kde se řeší nějaký morální důsledek (nové nečekané možnosti pro lidstvo apod) nějaké nové technologie. A jakékoliv přímé zobrazení dané technologie to u mě zabije.
S tým súhlasím. Space Odyssey nebola dodnes prekonaná Ale Pioneer One bohužiaľ netočí Kubrick, takže nejaké (trápne) efekty asi môžeme čakať. Uvidíme.
No, ale práve kvôli tej reálnosti nepotrebovali efekty (alebo aspoň nie tak moc). Nepotrebovali zvuky vo vesmíre, nepotrebovali výbuchy, atď.
Tak o tomto som nevedel. Z dnešného pohľadu už tie efekty človeku ako efekty nepripadajú
Knihu som čítal pred filmom, takže nemôžem súdiť. Ale film mi pripadal fantastický už kvôli tej atmosfére. Ticho vo vesmíre. Úžasná hudba tam, kde bolo treba, atď. Na nič z toho efekty netreba, skôr naopak
No, tak uveriteľná nebola ani jedna postava (a zopár hercov vyslovene nevedela hrať). Ale ten zvláštny agent a jeho poradkyňa mi sadli najviac (modulo reči o PDF a google a 47. jazykoch ). Telefonáty celkom ušli, až na ten s tým dedom v okuliaroch. To bol des a hrôza
Tiskni
Sdílej: