Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Kdepak, budoucnost je v heliu!
$result = "";Proste asi deset trivialnich ifu hned za sebou. V tomto pripade je pouziti tohoto zpusobu zapisu naprosto v poradku (jinak je to IMHO parasarna). Pokud se nepletu, v Pythonu bych na to potreboval 3x tolik radku. IMHO se pri diskusich o citelnosti a prehlednosti kodu casto zapomina na to, ze jednim z nejdulezitejsich faktoru je delka kodu. V tomto Python casto ztraci.
if($a == 5) $result .= "A"; if($a > $c) $result .= "B"; if(strlen($d) == 0) $result .= "C";
result = "" if a == 5: result += "A"; if a > c : result += "B"; if len(d) == 0: result += "C";
list<Trieda> zoznam;
netuším, čo mi vráti zoznam.begin();
? Kedysi boli šablóny pre dopĺňanie horor - pretože sa s nimi dajú robiť rôzne kraviny a proste parsery boli dosť biedne, ale teraz už máme nástroje ako clang, ktoré to hravo zvládnu. Mimochodom ako zistím v kóde def funkcia(nejakyArgument):
akého typu je nejakyArgument? Žiaden superiteligentný parser mi nezistí akého typu to bude kým sa program nespustí. Okrem toho nemám istotu, že pri ďalšom spustení bude zase toho istého typu.
Blbosť, u šablón človek vie, aký typ obsahujú v dobe prekladu. Alebo mi niekto chce nahovoriť, že uNemyslím, že je to blbost. Když to ví (při běhu) interpret pythonu tak se to určitě dá udělat přinejmenším tak, že by se to spustilo. Navíc vzhledem k duck typingu si nemyslím, že by byl takový problém prostě odfiltrovat to, co danému typu neodpovídá.list<Trieda> zoznam;
netuším, čo mi vrátizoznam.begin();
? Kedysi boli šablóny pre dopĺňanie horor - pretože sa s nimi dajú robiť rôzne kraviny a proste parsery boli dosť biedne, ale teraz už máme nástroje ako clang, ktoré to hravo zvládnu. Mimochodom ako zistím v kódedef funkcia(nejakyArgument):
akého typu je nejakyArgument? Žiaden superiteligentný parser mi nezistí akého typu to bude kým sa program nespustí. Okrem toho nemám istotu, že pri ďalšom spustení bude zase toho istého typu.
def foo(param): # @type param str ... ...Netbeans pak automaticky doplnuje metody u vestavenych typu i vlastnich trid. Problem vsak samozrejme nastava, pokud si dynamicky za behu pridavate nove metody tridy - na to uz je doplnovani kratke. Zalezi tedy na ukaznenosti programatora. (ve smyslu spis "Ceckar" nez rozezny "skriptak)
#!/usr/bin/env python import sys s = "ahoj" if len(sys.argv)>1: s = 123; @@@ print sMuzete s jistotou rict, jakeho typu bude promenna 's' v miste oznacenem '@@@'?
def foo(param): param ### tadyVzdejte to, v Pythonu, vzhledem k jeho podstate, automaticke doplnovani udelat nejde
hmm a co by se melo doplnit v tomhle pripade?Cokoliv, protože tam cokoliv být může.
Tiskni
Sdílej: