Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ruská vláda učinila významný krok v šíření svobodného softwaru. Měl by se dostat do všech škol, přičemž ty, které chtějí jít proti proudu, si komerční produkty budou muset koupit na vlastní náklady. Toto následuje po pilotních projektech, které proběhly ve vybraných oblastech Ruska. Distribucí je ruský Alt Linux.
Tiskni
Sdílej:
Plácáš nesmysly.napodobne
Proč má jedna škola dostat příspěvek na licence Win a druhá ne?To jsem nekde navrhoval? A proc vse porad omezujes jen na Windows?
Každá škola má nějaký rozpočet a je na ní, jestli z něj pořídí nová švihadla, vycpanou sovu nebo software.Aha, takze kdyz bude dejme tomu skola (nemusi jit jen o zakladky), ktera se zameruje na vychovu grafiku ci vizualne-umelecky orientovanych lidi, tak nedostane zadne prachy na SW, protoze s ciste open source SW tohle moc delat nejde a rusky proprietarni SW na to taky moc neni...?
O vládou nařízeném OSS nevidím ve správičce ani půl slovaRuska skola nedostane prachy na SW, pokud nebude chtit open source a to, co bude chtit, nebude ruske (podle nejakeho kolegy, co nize popisuje, co se v tom ruskem textu docetl) -- fakt ti to pripada fer?
Ruska skola nedostane prachy na SW, pokud nebude chtit open source a to, co bude chtit, nebude ruske (podle nejakeho kolegy, co nize popisuje, co se v tom ruskem textu docetl) -- fakt ti to pripada fer?Ruská škola dostane stejně peněz na software, ať si vybere uzavřený nebo OSS, v obou případech dostane kulový. Je věcí té školy, zda pro ně má komerční software takovou hodnotu nebo zda je natolik nezbytný, aby na něj byla obětována část rozpočtu školy, nebo zda bude open source vyhovující alternativou. A ano, dostat stejný kulový v obou případech mi připadá spravedlivé.
Rusko je zlé, jelikož nechce preferovat uzavřený software před otevřeným, který je povětěšinou zadarmo.To jsem nikde netvrdil a pokud to z mych komentaru vyvozujes, ses demagog.
Ruská škola dostane stejně peněz na software, ať si vybere uzavřený nebo OSS, v obou případech dostane kulový. Je věcí té školy, zda pro ně má komerční software takovou hodnotu nebo zda je natolik nezbytný, aby na něj byla obětována část rozpočtu školy, nebo zda bude open source vyhovující alternativou. A ano, dostat stejný kulový v obou případech mi připadá spravedlivé.Jenze tohle dava smysl jen v pripade, ze je z ceho si vybrat! Ja jsem uvedl pripad oboru, ve kterem proste neni mozne se vyhnout proprietarnimu SW a pak to tedy rozhodne spravedlive neni.
Precetl jsem si ten rusky clanek a myslim si, ze si komercni aplikace budou muset zaplatit, jen kdyz existuje domaci FOSS alternativa.Coz koresponduje s tim, co jsem psal vyse -- nejde vubec o open source, ale o pokus zbavit se zavislosti na americkem, resp. zapadnim dodavateli... Kvalita SW jde totalne stranou.
čímž de facto klesne kriminalita.Pokud ovšem nezačnou školy pirátit MS produkty ve velkým.
Ano, stát přestane zbytečně utrácet za něco, co není nezbytné, to je imho v pořádkuTy ses tak omezenej, ze to nema obodoby. Tys projel cely Rusko a vis, co jaka skola potrebuje?
Ostatně, kolik znáte u nás středních škol, které potřebují vyučovat na něčem, k čemu není svobodná alternativa?Muj bracha je v praze na graficke prumyslovce a studuje tam obor se zamerenim na pre-press grafiku... Obecne umelecke skoly audio-vizualniho zamereni. Jasny, je tu treba Blender, to je profi nastroj. Ale cely ten stack pro profi AV praci proste z open source nastroju nepostavite a nezbyde vam, nez nejaky -- a ne zrovna levny -- SW koupit. No a pak ten CAD. A pro vsechny ostatni vedecke obory jsi si jista, ze vzdy existuje svobodna a dostatecne funkcni alternativa? Zajimal se o tohle vubec nekdo z ruske administrativy predtim, nez vydal toto narizeni? Neco mi rika, ze ne....