Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Dále proto, že v naší databázi nemáme hesla uživatelů v plain textu, nelze zatím použít zabezpečené přihlášení.??? To se nějak podmiňuje?
Ten samozrejme muze byt sifrovan, ale to v pripade seznam.cz serveru neni.
Takže jsem to pochopil dobře - nepodmiňuje se to. Akorát seznam místo cesty vytvoření zabezpečeného kanálu zřejmě zvolí cestu plaintext hesel na serveru.
SSH pouziva pro prenos toho nezabezpeceneho hesla zabezpeceny kanal.
Já bych spíš řekl, že to heslo je zabezpečené tím kanálem, ne? Že server použije plaintext heslo pro ověření hashe mě moc netrápí (hesla k veřejným službám v soukromí nepoužívám), ale podstatné mi přijde, že po spočítání hashe ten server plaintextové heslo zahodí. Přihlašování asymetrickým klíčem by samozřejmě bylo lepší, ale nějak zásadně mi ta možnost nechybí. Šlo mi spíš o to, že odkazovaný zápisek dává do nutné souvislosti zabezpečené přihlášení a potřebu uchovávat plaintextová hesla na serveru, což IMHO není pravda a uchovávání plaintextových hesel na serveru nepovažuji za totéž, jako když se plaintextové heslo pošle zabezpečeným kanálem (ono pak vlastně není plaintextové, pouze si server dokáže ze zašifrované komunikace to plaintextové heslo zrekonstruovat).
<?xml version="1.0"?> <stream:stream xmlns:stream="http://etherx.jabber.org/streams" version="1.0" xmlns="jabber:client" to="abclinuxu.cz" xml:lang="en" xmlns:xml="http://www.w3.org/XML/1998/namespace" >Žádná další odpověď nepřijde.
a kde je slibovany jabber server na abclinuxu.cz?Myslíš ten dlouho odmítaný?
Tiskni
Sdílej: