Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
2) Starting soffice, loading the spreadsheet "numbers_large.ods" (which is kinda pathologic in its loading behavior), closing the office. Times are in seconds user time. Platform: Processor: hr39: m182: Linux x86 1.8 Ghz Pentium IV 29.643 31.097 29.903 31.641 29.125 31.090 29.759 31.769 29.722 31.521 --------------- mean 29.603 31.424 std. dev. 0.266 0.280 Improvement: 5.8% ! Linux x86 2x3.06 Ghz Xeon 19.410 19.250 19.340 19.130 19.400 19.600 19.550 19.380 19.470 19.500 --------------- mean 19.434 19.372 std. dev. 0.071 0.168 Degration : 0.3%
Co furt maj lidi s tím spouštěním a zavíráním? Já myslel, že Ooo je kancelářský balík, se kterým se pracuje... A ono to vypadá, že spousta lidí ho jen spouští a zase ukončuje, spouští a ukončuje... zvláštní druh zábavy.Nesouhlas. Ve firemním nasazení vypadá hrozně blbě, když klikneš na dokument a ono se půl minuty nic neděje a pak teprve vyskočí nějaká obrazovka. Obzvlášť, když někoho chceš přesvědčit, že OOo je rovnocenná náhrada jeho zkopírovaných Office 97. Už tenhle první dojem vyvolá v člověku pocit, že mu chceš vnutit něco hrozně pomalého.
Ve firemním nasazení vypadá hrozně blbě, když klikneš na dokument a ono se půl minuty nic neděje a pak teprve vyskočí nějaká obrazovka. Obzvlášť, když někoho chceš přesvědčit, že OOo je rovnocenná náhrada jeho zkopírovaných Office 97. Už tenhle první dojem vyvolá v člověku pocit, že mu chceš vnutit něco hrozně pomalého.Vždyť říkám, lidi reagují, jako by jejich hlavní náplní práce s kancelářským balíkem bylo jeho spouštění a zavírání. Což asi ve většině případů je - takže těm bych OOo jako "rovnocennou náhradu" necpal - beztak na to, co tihle frikulíni dělají, se lépe hodí notepad.exe
Vždyť říkám, lidi reagují, jako by jejich hlavní náplní práce s kancelářským balíkem bylo jeho spouštění a zavírání. Což asi ve většině případů je - takže těm bych OOo jako "rovnocennou náhradu" necpal - beztak na to, co tihle frikulíni dělají, se lépe hodí notepad.exeKdyž bude notepad umět pracovat se soubory z wordu, excelu a powerpointu alespoň na té úrovni co OOo, tak jim ho tam rád dám.
Jo a k tomu přesvědčování: každý váš dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Myslete na to, až to bude tak daleko.Na dobré skutky kašlu, já jsem za to placený. Úplně nejradši jsem, když tam mají legálně koupená XP a MS office, pak je to snadný. Bohužel často přijdu do firmy, kde mají nějaké rozjebané w98, v lepším případě XP, s office 97, které jsou zralé na přeinstalaci, instalačky jsou kdoví kde a warez jim tam dávat nebudu. 10-20 tisíc za windows a office samozřejmě dát nechtějí, tudíž nezbývá než improvizovat.
Výměnu software někomu bych osobně pořádal pouze na požádání dotyčného anebo na příkaz z vyšších míst. Když má někdo zkopírovaný Office 97 a vyhovuje mu to, tak je to přece jeho věc (práskněte ho BSAProtože jako správce jsem zodpovědný já a v případě průseru budou popotahovat mě a ne toho vola, který tam v minulosti ten warez nainstaloval. Rozhodně nebudu k přechodu na OOo přesvědčovat někoho, kdo má poctivě koupené MS office, to bych musel být blázen. Ne proto, že bych podceňoval OOo, ale proto, že když bude mít uživatel jakýkoliv problém s MS Office, tak bude akorát standardně nadávat na MS, kdežto když bude mít obdobné problémy s OOo, tak bude všechno svádět na ten novej divnej program a potažmo na mě.), proč byste ho měl přesvědčovat?
Asi napíšu do bugzilly, ať se při startu OOo načte rychle screenshot jakoby otevřeného programu (pokud možno ještě s animovanou sponkou s proslovem "Vítáme vás ve vašem oblíbeném textovém procesoru, který nebudete chtít už nikdy opustit!"). Než se 99% lidí odhodlá k nějaké práci či akci, bude zbytek dávno načten. O to totiž jde, aby měli lidi iluzi, že už něco běží, i když to reálně nepotřebují.Ty si děláš srandu, ale ono by asi fakt něco takovýho pomohlo. Ten psychgologickej efekt tam je. Já jsem si to uvědomil zrovna včera, když jsem spouštěl u zákazníka Spybot S&D a ten taky nabíhá dost dlouho, ale vykresluje nějakej splash a teploměr, takže to člověku ani nepřijde. A to nemluvím o tom, že mnoho lidí má tendenci na dokument klikat ještě několikrát, když se po prvním kliknutí zdánlivě nic neděje a pak se nestačí divit.
Naučiť užívateľa takému chovaniu je rovnako pravdepodobnéako to, že dokument bude písať s použitím štýlov, odsadzovať nebude tabulátorom a medzeru medzi odstavcami či prechod na novú stranu nebude robiť od-entrovaním.Ano, proto píšu, že by obvykle stačil funkcemi notepad.exe s několika ikonkami a mluvící sponkou na ozdobu, aby to vypadlo free-cool-in. Textový procesor je pro běžné kancelářské pracovníky zpravidla těžký overkill
Tiskni
Sdílej: