Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
abclinuxu by mohol mat novy a nie ten ala rok 1999Současný vzhled abclinuxu je tak rok starý. A vychází z kompletního předělání, ke kterému došlo na konci roku 2004...
tento design je vysednuty a odpudivy.No vidíš, v tom je ten zádrhel. Protože mně současný vzhled nepřipadá odpudivý. Naopak - připadá mi _lepší_ než linux.com. A srovnání s apple.com není na místě, protože ti ho mají modelovaný podle vzhledu operačního systému (který se mi, mimochodem, také nelíbí...).
Design, prezentacia a pod su nezanedbatelne veci.S tím naprosto souhlasím. A proto je zdejší vzhled takový, jaký je. Rád si však poslechnu konkrétní připomínky.
Vsetko podriadene ucelnosti je tam kam sa dopracovali komunisti a ich design.V případě socialistických výrobků to nebylo dáno účelností, nýbrž absencí konkurenčního prostředí, které by vynutilo zlepšování.
v skutku? a preco? apple aj linux.com su velmi prehladne a vyzeraju profesionalne a putavo. tento design je vysednuty a odpudivy. Design, prezentacia a pod su nezanedbatelne veci. Vsetko podriadene ucelnosti je tam kam sa dopracovali komunisti a ich design. Dufam, ze si to ludia coskoro uvedomia.Zdejší portál je jedním z nejpříjemnějších webových stránek, které navštěvuji, a to v neposlední řadě díky svému designu (vedle komfortu a funkčnosti, které nabízí svým návštěvníkům). Ten je jednak dostatečně specifický, abych si ho nepletl s X jinými "kůlovými" stránkami, ale hlavně velmi funkční, což je pro návrat a setrvání čtenářů klíčová věc - alespoň pro mě ano. Je možné, že v nějaké přehlídce screenshotů by na první pohled neupoutal mezi barvičkami anebo provokativním (čili reklamním) řešením, jenomže moje zkušenost je, že takové "originální" řešení, které přitáhne pozornost na první pohled, se za pár měsíců tak okouká a začne velmi otravovat, právě tou svou snahou líbit se hned od začátku. Pak už si přejete jen jedno: zlikvidovat ty všechny originální nápady a cool prvky ... což velice často díky funkcím moderních browserů činím - vyměním nejen písmo a barvy, zablokuju reklamy a často vypínám vůbec všechno vyjma textu. Abíčko je jeden z mála webů, které jsou příjemné tak, jak byly navrženy, a to i po letech návštěv. Osobně bych byl velmi zvědavý na váš návrh řešení, které by zachovalo funkčnost a obsah nynějšího, také evolučně propracovaného prostředí, a zároveň bylo i po dvou-třech měsících denní návštěvy stejně příjemné, tj. všechno důležité hned po ruce, reklamy a barvy, které neruší, velmi flexibilní design co se týče vlastní volby písma (jeden z mála webů, který necpe návštěvníkům přímo font a jeho velikost) i rozlišení obrazovky. Troufám si předpokládat, že by se tomu váš návrh ani neblížil - na to sem asi chodíte příliš málo. Patrně by šlo o další z těch "originálních" návrhů, které se nakonec podobají ve své snaze o originálnost jako vejce vejci
... 4, vzhlad predavaNo zdá se, že ABCLinuxu se prodává i se současným vzhledem, co by si tu jinak dělal, že? Že by za to mohl obsah?
Co konkretne vam tu nevyhovuje? Co tady ty "potencialni zakazniky" odstrasuje?
Abych se priznal, mam po krk mlamojskych poradcu, kteri se zivi tim, ze rasi neco zmenit jenom proto, aby nastala zmena. Takhle slo do kopru uz par websajtu.
Rok 2007:
Je to modre? Udelejte to cervene!
Neblika to? Pridejte blikatka!
Mate to rozdelene podle kategorii? Sesypte to na jednu hromadu!
Mate pismo XY? Dejte tam YZ!
Ja nechci cool veci. Ja chci veci, ktere funguji.Mozna to pro vas bude novinka, ale existuji cool veci, ktere funguji
Tiskni
Sdílej: