abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    Rezza avatar 9.7.2007 09:05 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    Ja chci! Ale budu muset pockat na nejaky peniz, takze cekam na finalni verzi... Uvidime jak budou kluci stihat.
    cezz avatar 9.7.2007 09:37 cezz | skóre: 24 | blog: dm6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    Inak ak by sa naslo par ludi zo slovenska, ktori by mali zaujem, mohli by sme dat spolocnu objednavku, nech usetrime na postovnom.. Inak sa asi pokusim pridat k ceskej skupine.
    Computers are not intelligent. They only think they are.
    bazil avatar 9.7.2007 09:51 bazil | skóre: 33 | blog: sluje | Miroslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    já chci taky ... ale spíš až final verzi
    9.7.2007 09:53 ynezz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    Pro ty kdo chcou usetrit na postovnem(mozna i na clu) je/bude aktualni info na:

    http://wiki.openmoko.org/wiki/Group_Order
    9.7.2007 12:44 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    Ufff, to jsou dost pálky. Snad až bude produkční verze, otevřou pobočku i v EU.
    9.7.2007 10:46 neaktivni | skóre: 24 | blog: neaktivni
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    Co je to "akcelerometre"?
    michich avatar 9.7.2007 10:52 michich | skóre: 51 | blog: ohrivane_parky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    Akcelerometry jsou snímače zrychlení.
    9.7.2007 11:02 neaktivni | skóre: 24 | blog: neaktivni
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    dik
    9.7.2007 11:44 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    Nemá to mít náhodou i GPS?
    Rezza avatar 9.7.2007 11:46 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    Ma to i GPS, je otazka jaka pro to bude aplikace... http://wiki.openmoko.org/wiki/GPS

    Spis by se hodila nejaka kamera, to by se pak daly delat zajimave veci...
    9.7.2007 12:40 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    Kameru (foťák) má každý střep a nezdá se mi, že by se tím daly dělat jakkoliv zajímavé věci. GPSka v mobilu je super, nemusí se tahat dvě krabičky a co se software týče, když mi to pro začátek bude ukazovat jenom polohu na mapě s názvy ulic, tak budu 100% spokojený.
    9.7.2007 12:02 Trained.Monkey | skóre: 12 | blog: monkey
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    Kupuju mobil a trochu jsem hledal. Tenhle mobil ma par nevyhod, USB 1.1, spatny display...

    Nakonec kupuju motoming, ten ale nema WIFI a edge

    http://www.phonescoop.com/phones/phone.php?p=871
    cezz avatar 9.7.2007 15:01 cezz | skóre: 24 | blog: dm6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    To s tym displayom by som si rad nechal vysvetlit - nevidel som ho nazivo, ale pripada mi pomerne kvalitny.
    Computers are not intelligent. They only think they are.
    9.7.2007 17:21 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    Já ho v ruce měl a na displej bych si teda taky nestěžoval. :-)
    9.7.2007 16:54 Quak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    Linuxový telefon a nepřehrává ogg/vorbis?
    andree avatar 9.7.2007 17:20 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    uff, tak toto by som neprekusol... http://uk.youtube.com/watch?v=yjhzm_hpEbo&watch_response# :-( to zvlada aj moj htc wizard... holt cena za 640x480 asi..
    9.7.2007 20:05 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    To asi těžko. Takhle pmalý nebyl při přehrávání ani prehistorický ipaq. Spíš to tlačí do framebufferu přes nějaké vysokoúrovňové API, co to hrozně brzdí. Taky je otázka, jaké mělo to video rozlišení, protože softwarové přepočítávání velikosti je strašně náročné. Proto taky v GP2X jedou i velké DVD ripy krásně plynule i když je tam "jenom" 200MHz ARM, protože scaler je hardwarový.
    andree avatar 9.7.2007 20:11 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    ja si skor myslim ze 266 MHz samsung je na video v rozliseni 640x480 (+/-) fakt prilis pomaly ;-) teda, som si skoro isty... take nieco by mohol uz zvladat na 400 MHz, aj ked aj vtedy to asi bude chciet dat do nizsieho rozlisenia - a potom hardverovo upscalenut.. sice clovek pride o trochu kvality, ale za plynulost to stoji...
    9.7.2007 20:31 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    Ten 266Mhz Samsung je výkonostně srovnatelnej se 400MHz PXA255. Zakopaný pes bude bude s největší pravděpodobností v převodu YUV->RGB a přepočítání velikosti. Některá CPU už pro tohle mají podporu, ale tohle asi nebude ten případ. Chtělo by to napsat nějaký scaler v ARM assembleru, co by poskytoval klasické Xv rozhraní (kvůli kompatibilitě) a tlačil výsledek rovnou do framebufferu.
    cezz avatar 10.7.2007 05:55 cezz | skóre: 24 | blog: dm6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    Finalna verzia bude mat vykonnejsie CPU + 2D akcelerator, to uz by snad mohlo "problem" definitivne vyriesit..
    Computers are not intelligent. They only think they are.
    10.7.2007 13:58 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objednavka Neo1973 online
    Možná vyřeší možná ne. Generický scaler by měl tu výhodu, že by se dal použít na jekémkoliv embedded zařízení, které má pouze framebuffer (většina).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.