sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
vim ~/.emacs
Zni to jako kdyby WebKit za KHTML zaostaval a to ho milostive prijalo k sobe a naucilo ho co neumi.Zprávička přeci říká, že budou KHTML a WebKit spojeny do jednoho projektu: WebKit. Z toho mi nevyznívá, že by KHTML někoho milostivě přijímalo, když bude i zachován název WebKit. Takže v novém projektu bude všechno dobré z WebKitu + novinky z KHTML. Btw, jak to vypadá na úrovni kódu, to vůbec nevím, ale srovnám-li (renderovací) schopnosti Safari a Konqueroru, tak mi vychází, že je KHTML mnohem dál. (V čem vlastně spočívá závislost KHTML na KDE?)
Btw, jak to vypadá na úrovni kódu, to vůbec nevím, ale srovnám-li (renderovací) schopnosti Safari a Konqueroru, tak mi vychází, že je KHTML mnohem dál. (V čem vlastně spočívá závislost KHTML na KDE?)Sice nevím, jak Safari šlape na Mackovi, ale pod Windows nestojí za moc. Zato v Linuxu používám téměř výhradně Konqueror. Doufám, že nebudu nucen stěhovat se na Operu
Co vím, tak Kazehakase už WebKit použít umí...I Epiphany (a to je IMHO velice pouzitelny prohlizec), viz ten clanek na Rootu
No minimalne by to mohlo byt napsano tak, aby bylo jasne, ze prejimat se bude obecne. Ted je zminovano jen prejmuti novinek z KHTMLAle vždyť to tak je. Přejímat bude pouze WebKit, protože výsledným produktem bude WebKit. Věci z WebKitu tedy nikam předávány nebudou - zůstanou "doma" a přejaty budou ty věci z KHTML, které WebKit nemá.
Docela by me zajimalo nejake vizualni srovnani KHTML a WebKitu, abych videl co presne myslis terminem mnohem dal. ACID? CSS?...Srovnám-li úroveň kvality renderování stránek (Mac Safari vs. Konq.), které běžně navštěvuji, tak Konq. z toho vychází lépe.
vim ~/.emacs
Tiskni
Sdílej: