V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Takže už to umí něco jako Epiphany???? Všechno ne, ale něco určitě jo. (Nikdy jsem Epiphany nezkoušel, ale zarazil mě tenhle myšlenkový pochod)
Pokud vím, tak Epiphany nikdy neuměl to, co teď Firefox.
Bavíme se o té rozbalovací nabídce v adresním řádku....kterou mel Epiphany ve stable verzi mesice pred Firefoxem (mozna nehledala i v tagu title, ale v historii URL a zalozkach kazdopadne). Stejne jako system zalozek organizovany pomoci tagu. Takze ??? je na miste. Opet se akorat navazis do lidi.
Vím, že je to jen beta a že konečné vydání bude obsahovat další stovky vylepšení.No to doufám ne. Beta už má mít vlastnosti zafixované a mají se jen opravovat chyby.
It is a problem with the new 'secure update' restrictions imposed on FX3. These restrictions will also apply to add-ons for TB3 and SM2 at some point, as well as Sunbird. There is a topic about this in the Tab Mix Plus Builds Forum. http://tmp.garyr.net/forum/viewtopic.php?t=7982 https://addons.mozilla.org/cs/firefox/discussions/comments.php?DiscussionID=6512&page=1#Item_0
Když už reagujete na nějaký příspěvek, tak si ho raději několikrát přečtěte, abyste pak neplácal nesmysly a nešířil lži. Nikde v celém svém příspěvku jsem netvrdil, že něco nezvládá (možná až na duplikování tabu)."Bohužel, zatím nemohu nejlepší prohlížeč světa používat, když nezvládá pro mne základní věci." Tudíž lži neplácám a lži nešířím - narozdíl od vás.
Ctrl+Shift+plus/minus
(resp. kolečko myši). Nakonec se ta možnost asi zrušila úplně, protože „textový zoom“ ve FF21 byl pěkný nesmysl. Asi jako kdybyste měl mapu, kde budete mít ulice v jednom měřítku a mosty v jiném.
Hodila by se možnost rychle měnit výchozí velikost písma, případně měnit DPI, kterým se přepočítávají fyzikální jednotky na pixely. Ale ani jedno podle mne FF neumí.
px
, mělo vést ke zvětšení písma. Přitom se ale pořád do jednoho viewportu kreslí jen v jedné souřadné soustavě, s jedním měřítkem. To co dělá FF 2 je, že do jednoho viewportu kreslí zároveň se dvěma měřítky – a někde mezi různými druhy objektů je stanovena hranice, který patří do kterého měřítka. Asi jako byste měl mapu, která bude používat dvě různá měřítka najednou – podle toho, o jaký typ zobrazeného objektu se jedná. Že to bude fungovat jenom přibližně a pokud se ta dvě měřítka nebudou moc lišit, to je myslím zřejmé.
Od toho je nastavení výchozí velikosti písma, minimální velikosti písma a DPI. Zmenšení měřítka pouze pro písmo problém špatně nastaveného DPI neřeší, pouze místo něj vytvoří spoustu jiných problémů.
pro me je zvetseni samotneho pisma klicovou vlastnosti, ktera dela firefox lepsim prohlizecem, nez jsou ty ostatni.Konqueror to zvlada vyborne...
Já používám FF, IE, Operu, FF a opera mi přijdou super, instalace pluginů a dalších vecí je dobrá, Opera je výbornej prohližeč, Firefox to same jen ma špatného FTP clienta, ne vše může být hned, vždy se nákej ten bug najde, je to jen kosmeticka vada kterou nahradí skvele freezilla nebo TC. Též opera má pěkného FTP klienta kterému IE nesahá ani po kotníky.
Jsem člověk co pracuje se siti a Lan, programuji také v (C++, BDS), též dělám v PHP SQL XML atd.
Noscript a další vymoženosti co má FF, jsem ještě nikde na jiném prohlížeči nenašel, validace stránky, SEO, Sémantika a spousta jiných pluginu je jich celá řada a to nemluvím o dalších výhodách vše se dá doinstalovat, dodat stačí hledat.
Tiskni
Sdílej: