Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Spis bych by pro implementaci neceho nezavisleho na MS.To by ale těžko fungovalo jako prostředek, jak se zapojit do sítí Windows, případně jak nahradit Windows server v síti s Windows stanicemi. A přesně k tomu Samba slouží.
Takze se jen trochu recnicky ptam, proc ten MS nepredbehnout?Protože většina současných nasazení Samby je integrace do stávajícího řešení sítě Windows. Takže nová technologie by musela být o tolik lepší, aby to vyvážilo náklady spojené s přechodem. A taková technologie bude těžko vyvinuta dobrovolníky jako OSS, protože to znamená roky vývoje s příslibem, že na konci možná bude něco použitelného. Takže by se do toho musela jedině pustit nějaká velká firma. Jenže ta zase nebude vázat svoje podnikání na to, že bude konkurovat podnikovým řešením od MS, ale zároveň spoléhat na jejich Windows na stanicích.
No, v první chvíli jsem chtěl jásat, ale ta zmínka o NDA ... no nevím, chtěl bych tu jejich NDA vidět.
Jinak na Sambě provozuju všechny doménové servery a potíže se Sambou by mi přidělaly hodně starostí.
Microsoft Reference License This is the most restrictive of the Microsoft Source Licenses. The source code is made available to view for reference purposes only[12]. Developers may not distribute or modify the code for commercial or non-commercial purposes.[13] The license has previously been abbreviated Ms-RL, but Ms-RL now refers to the Microsoft Reciprocal License. [8].Takže takové zdrojáky si můžou strčit za klobouk :-P
Tiskni
Sdílej: