Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Wikipedie spoléhá na to, že špatné informace budou brzy opraveny.Ne, to předpokládá jen naivní uživatel. Wikipedia to nepředpokládá, ta v to jen doufá.
Možná, že jsem naivní (asi ano), ale myslím si, že lidem by se nemělo lhát.Mělo, nemělo... Taky by neměly být války, lidé by neměli umírat hladem a já bych měl mít aspoň 512 MB RAM. Jsou, umírají a nemám. To je realita.
Není. Inteligence sama o sobě ti vůbec nepomůže v odlišení pravdivé informace od lživé, pokud nemáš další zdroje informací, se kterými ji můžeš porovnat a zjistit rozpory. Pokud člověk potřebuje zjistit informace z oboru, ve kterém se nevyzná, je v těžké pozici, i když je vysoce inteligentní; buď má důvěryhodný zdroj, nebo holt bude muset považovat všechny zdroje za málo důvěryhodné, použít jich spoustu a nějak to průměrovat, což je pakárna, kterou IMHO Wikipedie právě chtěla odstranit.Tu inteligenci nemáš použít primárně na to, abys odlišoval pravdu a lež na Wikipedii, ale na to, abys informace z Wikipedie používal inteligentně a s rozmyslem. Tzn. ne jako někteří, kteří mi předloží (chybnou) informaci a pak se hájí: "Vždyť to píšou na Wikipedii!" (s tím jsem se setkal).
Mělo, nemělo... Taky by neměly být války, lidé by neměli umírat hladem a já bych měl mít aspoň 512 MB RAM.LOL
systém knolu je jednoznačně lepší pro přispěvatele a tím pádem i pro uživatele.proč?
To ale nic nemění na faktu, že pokud se sebou wikipedia něco neudělá, tak ji knol rozdrtí ať dělá kdo chce co chce.muzete to rozvest... to jsou docela zajimava tvrzeni o projektu, ktery jeste nespatril svetlo sveta.
Tiskni
Sdílej: