Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Wikipedie spoléhá na to, že špatné informace budou brzy opraveny.Ne, to předpokládá jen naivní uživatel. Wikipedia to nepředpokládá, ta v to jen doufá.
Možná, že jsem naivní (asi ano), ale myslím si, že lidem by se nemělo lhát.Mělo, nemělo... Taky by neměly být války, lidé by neměli umírat hladem a já bych měl mít aspoň 512 MB RAM. Jsou, umírají a nemám. To je realita.
Není. Inteligence sama o sobě ti vůbec nepomůže v odlišení pravdivé informace od lživé, pokud nemáš další zdroje informací, se kterými ji můžeš porovnat a zjistit rozpory. Pokud člověk potřebuje zjistit informace z oboru, ve kterém se nevyzná, je v těžké pozici, i když je vysoce inteligentní; buď má důvěryhodný zdroj, nebo holt bude muset považovat všechny zdroje za málo důvěryhodné, použít jich spoustu a nějak to průměrovat, což je pakárna, kterou IMHO Wikipedie právě chtěla odstranit.Tu inteligenci nemáš použít primárně na to, abys odlišoval pravdu a lež na Wikipedii, ale na to, abys informace z Wikipedie používal inteligentně a s rozmyslem. Tzn. ne jako někteří, kteří mi předloží (chybnou) informaci a pak se hájí: "Vždyť to píšou na Wikipedii!" (s tím jsem se setkal).
Mělo, nemělo... Taky by neměly být války, lidé by neměli umírat hladem a já bych měl mít aspoň 512 MB RAM.LOL
systém knolu je jednoznačně lepší pro přispěvatele a tím pádem i pro uživatele.proč?
To ale nic nemění na faktu, že pokud se sebou wikipedia něco neudělá, tak ji knol rozdrtí ať dělá kdo chce co chce.muzete to rozvest... to jsou docela zajimava tvrzeni o projektu, ktery jeste nespatril svetlo sveta.
Tiskni
Sdílej: