Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
proč tam ti lidé vlastně sedí, když mají zakázáno přemýšlet po svém.Ty lidi tam nekdo zvolil a plati je proto, ze mu imponovalo to, co rikali pred volbami... Nechat se zvolit a platit na zaklade nejakeho politickeho programu a pak "premyslet po svem" je tak trochu nefer... Samozrejme ta "vernost programu" ma taky sve hranice.
Nebo poslance ČSSD. Pokud Paroubkovi vadí, že každý může hlasovat jinak, tak ať tam sedí sám a zmáčkne vždycky taky tlačítka ostatních poslanců (takhle to probíhalo např. v Itálii). Tím by se ušetřilo nějakých sedmdesát poslaneckých platů a vůbec výdajů. Myslím, že s tím určitě v klubu a ve straně uspěje.nějak jsem nepochopil, co přesně ti vadí - jestli to, že tam sedí sedmdesát lidí zbytečně, nebo to, že Paroubkovi vadí, že "jeho" poslanci hlasují v rozporu s jeho pokyny s tím prvním souhlasím ale co se druhého týče, hm, no ti poslanci jsou tam za nějakou stranu a jen díky ní, zcela určitě se zavázali k tomu pracovat ku jejímu prospěchu a v souladu s jejím programem, takže nehlasují-li v souladu se zájmem strany (ať už je to určeno vnitrostranickým hlasováním nebo despotickým vůdcem, dle poměrů v konkrétní straně), tak to rozhodně není v pořádku a budu jen rád, když daná strana takové poslance vyhodí ... pokud se tito nehodlají řídit potřebami strany, nemají tam co pohledávat, pokud chtějí hlasovat jenom za sebe, existuje nějaké to sdružení nezávislých kandidátů
Ryba smrdí od hlavy, když se nevyčerpají letos peníze, tak se zkrátí dotace na příští rok. A proto se utrácí a utrácí ... tedy platí za něco, co není třeba, není tlak na šetření.
Tiskni
Sdílej: