Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
výrobce nechce změnit licenci, a tak se prostě nezměníTo má docela blbý. Takhle jejich produkt moc lidí používat nebude.
Protože ta doba nikdy neskončí.Ale ano. Nekompatibilní projekty zahynou a budou nahrazeny jinými.
Už vidím ty spousty důležitých projektů, které zůstávají zablokované tím, že odmítají GPLv3.Když je nevidíte, tak si zajděte k očnímu lékaři, protože asi máte vadu zraku.![]()
V současné situaci by bylo dobré, pokusit se přesvědčit ClamAV o závažnosti vzniknuvších problémů a dosáhnout licencování alespoň nezbytných částí pod GPLv2+.A vy si opravdu myslíte, že se o to doposud nikdo nepokusil? Ale když výrobce odmítá, tak přes to prostě nejede vlak. Tečka. Uživatelé se mohou jít klouzat.
Nebo myslíte, že je dobré zůstat u licence, která už neodolává soudobým problémům a riskovat tak budoucí právní problémy?Já bohužel nejsem přesvědčen o tom, že GPL 3 všem těm problémům odolává.
Ovšem nejsem si jistý, jestli tohle dokáže tak zarytý odpůrce Stallmana/GNU/GPL/atd. ocenit.A měl jsem pravdu.
Kdyby byla GPL 3 zpětně kompatibilní s GPL 2, byla by k ničemu, protože by každý mohl lehce obejít to co se snaží řešit (zákaz DRM/tivoizace, atp.).Odmyslíme-li si propagandu stallmanovců, tak je otázkou, zda skutečně řeší, či je potřeba řešit právě takovým způsobem...
Btw. vaše nenávist ke svobodnému softwaru a jeho ideám je vidět pomalu v každé druhé diskuzi, co vy tu vlastně děláte?Řekněme, že jsem agent ideově diverzního centra a jsem tady proto, abych se smál zdejším sektářům. Je to kruté, ale je to tak.
jsem agent ideově diverzního centra a jsem tady proto, abych se smál zdejším sektářůmČili obyčejný troll.
A fakt by ma zaujímalo, kde vidíš reálny prístup GPLv3?Netuším, co si mám představit pod "reálným přístupem". Licence je v podstatě právnický dokument - pokud tam (tebou) výše uvedené přínosy jsou, je to dostačující.
A čo si myslíš o tom, že knižnicu pod LGPLv3 nie je možné použiť v GPLv2 aplikácii (nutný upgrade na 3 resp. 3 or any later) ale s proprietárnym softvérom áno?To vidím jako hloupou chybu, která měla být ošetřena. Na druhou stranu se GPLv3 od v2 neodlišuje základními principiálními věcmi, tudíž by upgrade neměl představovat tak zásadní problém (i když je velice nepěkné, že je takový přechod vynucený). Díky tomu, že je možné GPLv3 program linkovat s LGPLv2 knihovnou ovšem nehrozí konflikty, kdy není možné vyhovět všem závislostem.
GPLv3's anti-tivoization terms aren't quite as broad as some people apparently think they are.
A čo si myslíš o tom, že knižnicu pod LGPLv3 nie je možné použiť v GPLv2 aplikácii (nutný upgrade na 3 resp. 3 or any later) ale s proprietárnym softvérom áno?Našel jsem tabulku od FSF, kde je v průsečíku GPLv2 kódu a LPGPLv3 knihovny NO. Ale vysvětlení jsem nikde nenašel. Co, kromě téhle tabulky, tomu tedy brání? Tedy která z těch dvou licencí a který její bod?
Tiskni
Sdílej: