Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.
Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.
Operátor O2 má opět problémy. Jako omluvu za pondělní zhoršenou dostupnost služeb dal všem zákazníkům poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup telefonu nebo příslušenství.
Společnost OpenAI představila GPT-5 (YouTube).
Byla vydána (𝕏) červencová aktualizace aneb nová verze 1.103 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.103 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Americký prezident Donald Trump vyzval nového generálního ředitele firmy na výrobu čipů Intel, aby odstoupil. Prezident to zdůvodnil vazbami nového šéfa Lip-Bu Tana na čínské firmy.
Bylo vydáno Ubuntu 24.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.
Byla vydána verze 1.89.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Americká technologická společnost Apple uskuteční v USA další investice ve výši sta miliard dolarů (2,1 bilionu korun). Oznámil to ve středu šéf firmy Tim Cook při setkání v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Trump zároveň oznámil záměr zavést stoprocentní clo na polovodiče z dovozu.
Zálohovací server Proxmox Backup Server byl vydán v nové stabilní verzi 4.0. Založen je na Debianu 13 Trixie.
Bohužel mi při přeflashování s OpenWRT na Oleg firmware umřel Teda vlastně ne úplně... ten router funguje jen někdy,chvíli odpovídá na ping,web interface/telnet/ssh funguje,ale poté zas na několik minut umře a poté zas chvíli funguje. A tak se to opakuje furt
Prý se to dá řešit sériovou konzolí připojenou na určitý port routeru (přes kterou se vymaže nvram + rom a flashne se originální firmware)... Bohužel,nemám možnost to vyzkoušet...
Já zvažuji jako router/file server použít tuhle mašinku. Atom už je malinko silnější kalibr...Pripravte sa na zalostnu rychlost usb diskov. Mam doma wl500gp2, som s tym maximalne spokojny, ale usb 2.5" disk pripojeny do toho routera mi daval tak <= 2 MBps ( v PC cca 10x tolko ). Original firmware tam bol asi den, openwrt som nejak nepochopil ( a chcel som to mat co najskor rozbehane ), dal som tam oleg-a a som s tym spokojny.
cestujici na zadnich sedadlechTo existuje? Zkus stát hodinu u cesty a sledovat projíždějící auta. Myslím, že v 999 z 1000 pojede pouze řidič, výjimečně se spolujezdcem
v 999 z 1000 pojede pouze řidič, výjimečně se spolujezdcemCož je škoda. Líbí se mi, když jsou více zaplněná auta zvýhodňována. Viz americké car-pool pruhy.
Je to škoda. As je to dáno dnešní uspěchanou dobou.mno, spěch s tím nemá mnoho společného, "uspěchanost" možná ... průjezd autem přes větší město přes den je dost často pomalejší než MHD
A také je to o cenové politice. Proč by někdo jel přes město nepohodlně v MHD, když ho budou lístky tam a zpět stát 30 korun, zatímco to může sjet pohodlně autem za stejnou cenu?tak nějak ... mám jet 2*35-40 minut za 2*21 Kč anebo 2*12 až 15 minut za 2*10 km*cca 3,70 Kč amortizace+benzín? - stojí mi těch ušetřených 32 Kč za minimálně půl hodiny času navíc? (ne, svůj dojížděcí čas nemohu využít na čtení apod., furt přestupuju nebo jdu pěšky) ... krom toho dost často vozím přítelkyni, takže ještě mínus cena jejích lístků (plus pár minut navíc, ale to už je smysluplně využitý čas, po cestě diskutujeme věci, na které bychom si jinak museli najít čas doma) MHD je těžce dotovaná, z jízdného se neuživí, existují studie (pro konkrétní města), že ježděním "zadarmo" by se většinou v konečném důsledku ušetřilo (nejen v tom, že velkou část zisku z jízdného pohltí režije na jeho prodej a kontrolu, ale například i takové "detaily", jako snížení automobilového provozu => menší náklady na údržbu komunikací) p.s. když to jde, tak samozřejmě jezdím na kole - 30 minut tam, 35-40 zpátky (víc do kopce a často s protivětrem), šetřím 42 nebo 74 Kč, a hodinka sportu denně se IMO ještě dá považovat za docela dobře využitý čas
hodinka sportu denně se IMO ještě dá považovat za docela dobře využitý časZáleží na tom, jak moc přes město (a přes jaké město) ta trasa vede...
existují studie (pro konkrétní města), že ježděním "zadarmo" by se většinou v konečném důsledku ušetřiloTohle je velice zajímavá informace. Kdyby se to navíc realizovalo, jezdilo by MHD více lidí, mohli by si nasadit vyšší taxu na reklamy a získat nemalé finance z nich.
například i takové "detaily", jako snížení automobilového provozu => menší náklady na údržbu komunikací)A hlavně ten klid a vzduch. Město bez aut je tak nějak mnohem krásnější. Když člověk vyrazí v neděli odpoledne do ulic, vypadá Brno jako úplně jiné město, než třeba v páteční odpoledne.
mám to od lidí z KPKV; můžu se poptat po konkrétním zdroji, jestli chceš (kopni do mě soukromě)existují studie (pro konkrétní města), že ježděním "zadarmo" by se většinou v konečném důsledku ušetřiloTohle je velice zajímavá informace.
Když člověk vyrazí v neděli odpoledne do ulic, vypadá Brno jako úplně jiné město, než třeba v páteční odpoledne.tak to zas nejde úplně srovnávat, ti lidé se nějak přepravit musí, v pracovní dny nelze dosáhnout víkendového klidu (někdy mám až pocit, že je to vesnice kde chcípnul pes ... mimo náves a obchodní centra prakticky není ani noha)
můžu se poptat po konkrétním zdroji, jestli chcešTo není třeba. Jen jsem o tom takhle nikdy nepřemýšlel. Ale u mne to také není potřeba; zamyslet by se nad tím určitě měli pánové nahoře.
ak to zas nejde úplně srovnávat, ti lidé se nějak přepravit musíJasně, já to chápu. Šlo mi o ten pocit, když člověk třeba jede na kole po Lidické-Štefánikově. Když kolem něj hučí spousta aut, polovina z nich ještě k tomu smrdí, má pocit, že je Brno pěkně hnusné. Zato když je klid, nic nesmrdí pod nos a ještě k tomu svítí sluníčko, vypadá to město krásně.
P.S. Co je to „zábavní platforma do auta“? To jako aby si řidič mohl odpočinout od toho únavného sledování silnice a ostatních aut? :-PNeposloucháš v autě rádio?
Tiskni
Sdílej: