Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
s předinstalovaným SUSE LinuxemAž to dorazí do České republiky, to zas budou plné blogy příběhů, jak chtěl někdo vrátit peníze za nechtěnou licenci na předinstalovaný SUSE Linux.
Není problém ho dodat i v ČR, české zastoupení Asusu ho oficiálně uvádí. To že to většina prodejců nedává do ceníků je jiná věc. Na požádání ho určitě dodají.
Poptával jsem 901 ve dvou velkoobchodech (ATC, EDCZ) a nenabízejí, měli jen verzi s Woknama, takže mám i XP ... no vzhledem k tomu, že to je moje první Wokenní licence od dob W98, tak to není tak zlé = není až tak zcela úplně zbytečná, už jsem je za těch několik týdnů nabootoval nejmíň 3x (minimálně proto, abych je zmenšil a nezabíraly 8GB SSD ).
OpenSuse 11.0, grafika (i s nějakou 3D akcelerací) a zvuk ok, ethernet velmi problematické shánění, ze zdrojáků, které jsou dostupné snadno se mi ovladač zkompilovat nepodařilo (po pár hodinách jsem to vzdal), ale našel jsem někým zkompilovaný modul přímo pro tohle distro a stejnou verzi jádra, webkameru, WiFi a BlueTooth jsem neřešil, zatím nepotřebuju, ale minimálně pro WiFi a webkameru jsem ovladače našel. Takže do budoucna je slušná naděje, že pojede vše a bez problémů.
Zdrojáky k ethernet kartě nabízí Asus na svém webu, ale ne pro EEE 901, ale k nějaké základní desce, kde je stejný čip. Nepamatuji si model desky, dá se dohledat v diskuzích podle typu čipu a výpisu lspci z EEE 901.
Btw. EEE 901 potřebuje pro ethernet modul atl1e, starší verze 700 - 900 potřebují atl2.
Zajímavé ... frekvence CPU se mi normálně přepíná mezi 800MHz a 1600MHz podle nastaveného režimu (powersave, dynamicky, výkon) a nutno poznamenat, že v powersave se skutečně míň hřeje a vydrží déle na baterky, takže tohle asi funguje, nejspíš Vám v jádře něco chybí.
Xandros jsem ještě neviděl, nemohu soudit. Já potřebuju především SSH (ethernet je pro mne životně důležitý) kvůli práci, OpenOffice, nějaký webový prohlížeč a kombinaci Kate + ASL + Fuse emulátor (bin2tap, lstrd, tap2tzx, playtzx), Mplayer a vlastně cokoli dalšího je pro mne jen příjemný bonus.
Tiskni
Sdílej: