Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
intelektuální vlastnictvíMyslel jsem, že lidi na tomto serveru tento propagandistický rádobytermín nepoužívají :-{
státem garantované monopolyTohle je možná použitelný kandidát na nahrazení výrazu "intelektuální vlastnictví", ale nejsem si jist.
tooficiálně nazývá
řada rozdílných typů legálních monopolů nad výsledkem procesu lidského myšlení.
Proti patentům (na technické vynálezy), autorským právům, nebo třeba ochranným známkám vůbec nic nemám.Vždyť s patenty (ani těmi softwarovými), autorskými právy, ohranými známkami nikdy nebyl problém. Jen s jejich zneužitím.
patenty na myšlenky) a jsou to ještě větší sračky než ty moje vlastní. A s jinými průmyslovými patenty to není o moc jiné. A spousta z nich zasahuje i právě do oblasti softwaru(třeba už ty jednou jmenované patenty na MP3). Takže nejen vysloveně softwarové patenty
námškodí.
pro lidi prosazující koncept "intelektuálního vlastnictví"Ta nadávka byla jako na mě?
Nechápu. To že ho používám snad ještě neznamená, že uznávám.To víš, tomu GNU býkovi (pakoňovi, whatever) se zatmělo rudě před očima. Takový rozzuřený pakůň pak nezná bratra.
To že ho používám snad ještě neznamená, že uznávám.Tohle nechápu zas já. Proč by někdo používal termín, který neuznává. Vždyť používáním termínu nutně dochází k jeho legitimizaci, ne?
toteda pojmenovat? Nijak nebo
nic>? To že se jako přou o
nic? Přou se o něco co si sami vymysleli, schválili a sami používají. Něco co sice v mém světě neexistuje, což ale neznamená, že neexistuje ve světě jiném, třeba v tom reálném.
Open source Skype by se pravdepobne snadno dostal do zakladni instalace vsech OS na bazi Linuxu (vcetne Androidu)No jestli to bude pokryto všelijakými patenty, licencemi a intelektuálním vlastnictvím, tak by mě teda dost zajímalo jak. V takovém případě je úplně jedno jestli je to otevřené nebo uzavřené.
když mají oba dva klienti neveřejnou adresu, je třeba minimálně jeden klient s veřejnou adresou, který se buďto použije na UDP hole punchingAkorat ze zrovna NAT implementovany Linuxem je prave ten symetricky NAT, na ktery UDP hole punching nefunguje.
Funguje to až od posledního jádra. Do té doby čtyřstranný TCP handshake linuxový nfconntrack neuměl.
Co se týče UDP, tak tam to stojí a padá se schopností předpovědět veřejný port. Vysoká úspěšnost je v nezatíženém překladu, kdy linux může dodržet čísla portů. Jakmile ale dostanete více nešťastníků za stejný překlad soupeřící o stejný port, tak jeden z nich prohraje. Takže obecně to nefunguje, ale prakticky bývá úspěšnost vysoká.
We are happy to be able to inform you that Skype will from now on be part of the open source community.
Therefore Linux developers wil be enabled to influence the development of the Skype client for Linux - which will most certainly result in specific versions for the different distributions.
Yes, indeed, the Linux Skype version will become open source in the nearest future.
vim ~/.emacs
You speak of an "open source UI".
Does this mean that the protocol will remain closed ? (as most people predict) Will it be possible to third-party clients to use this closed lib to support the skype protocol ?
Thanks to Joerg for the news
libskype-1.2.3.so
(a libskype-1.2.3.a
+ hlavičkové soubory), která bude zajišťovat veškerou komunikaci. Opensource bude jen GUI.
No vždyť jo. Ale koho zajímá UI?Uživatele. Ti pak můžou dostat od nějakého "vendora" vlastní, "lepší" UI pro daný účel než to defaultní.
vim ~/.emacs
ňa ještě je brzo na spekulace. Teda na spekulace není nikdy brzo.
@mkryshen You are wrong. Skype is and has always been free software. Now we will open source the parts we _can_ open source. I think this is quite a good development.To jsou ale kokoti
A jak daleko je od freewaru k free softwaru?Hodně kilometrů.
This article is about … that use the …. For other uses, see …Co je na tom špatného? Ba naopak je to dokonce chvályhodné, že se už v zárodku někdo snaží předejít zmatení pojmů.
OSI má trademark na open sourceNezdá se mi. Trademark na open source sice v USA existuje, ale vlastní ho někdo jiný (Lydon McGrath, Inc. CORPORATION DELAWARE 7 Webster Road Milton MASSACHUSETTS 02186). OSI vlastní tak akorát trademark na OSI. Je to nějaké podivné. BTW na co trademark na `free software', když asi nehrozí, že ten název někdo komerčně zneužije
The term “Open Source” was originally intended to be trademarkable; however, the term was deemed too descriptive, so no trademark exists. The OSI would prefer that people treat Open Source as if it were a trademark, and use it only to describe software licensed under an OSI approved license. OSI Certified is a trademark licensed only to people who are distributing software licensed under a license listed on the Open Source Initiative's list.S tím zneužíváním výrazu free software je to druhá alternativa: záměrně používají výraz free software, aby zmátli enklávu FSF
Napsal, že Skype je a byl vždy zdarma, co je na tom kokotského?Koktského na tom je, že i kdyby byl zdarma sebevíc, tak stejně nesplňuje pár podmínek na to aby mohl do distribučních repositářů, na LiveCD nebo nedejbože v defaultu do nějaké instalace.
berkus: Every company has some IP they don't want to give up all at once.Co asi na to asi říká takový frdrx nebo Ríša samotný.
nicnebo spíš
nicneřekl. Pár bajtů prázdného místa.
Tiskni
Sdílej: