V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
* A hardware lead – A&D regular Eric Baskin – with thirty years of experience as a power and signals engineer. He is so superbly qualified for this gig that my grin when I think about it makes my face hurt.Pokud to bude na kickstarteru a bez HW vendor lock-in (coz u ESR ocekavam ze zadny nebude), tak si moc rad objednam a prispeju.
Na jednu stranu ano – jenže často potřebuješ napájet i periferie jako switch, monitor, nějaké zařízení přes PoE atd. a tam můžou být požadavky na voltáž různé a takže nakonec těch 230 V AC je nejuniverzálnějších.
a pak už je IMO jedno, jestli je to z 10-14 V (12V baterie) nebo ze 40-60 V (48V baterie). Důležité je, že je to stejnosměrné.No, mezi 10A a 40A je podle mě docela rozdíl (a obojí je u zařízení pro domácí použití na můj vkus až moc.)
nakonec těch 230 V AC je nejuniverzálnějšíchNo technik se ve mě vzpouzí, protože toto je věc, která by se fakt dala udělat miliokrát líp, ale když vidím, jak v oblasti IT vypadají různé dohody na různých standardech (takže třeba DVI mizí mnohem dřív než VGA a je nutné vyrábět GK s DP i HDMI, protože prostě proto) a raději nemluvit o USB, kde je univerzálně asi 20 různých konektorů... Takže ano, čistě technicky by fakt bylo lepší, kdyby UPS věděla (a to i aktivně, krom napájení by tam mohla být i aktivní oboustranná komunikace) pro co je určena a věděly by to i ty napájené komponenty, ale zkušenost mi říká, že v současném stavu IT bych to fakt raději vidět nechtěl. Přitom switch je typicky napájen z 3.3V, monitor typicky 12V, (POE má standard 802.3af) a toto všechno už je k disposici za zdrojem v PC. Klidně si dovedu představit jeden univerzální zdroj, který by napájel toto všechno a mohl by mít i možnost připojení AKU.
modifikovanym sinusom z UPSnazyvat to co leze z UPS "modifikovanym sinus" je asi jako nazyvat funkci x^2 "modifikovany logaritmus"
>I will grant the user interface and serial monitoring sucks, but most of your rant seems to come from buying a 3 year old UPS from a disreputable vendor. No. It was APC....presne o tomhle mluvim. APC je obrovska tovarna na sracky, "reputable vendor" to mohl byt pred dvaceti lety.![]()
...presne o tomhle mluvim. APC je obrovska tovarna na sracky, "reputable vendor" to mohl byt pred dvaceti lety.Existuje nejaky vyrobca ktoreho by sa naopak dalo odporucit?
Tiskni
Sdílej: