plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
Nahráli tam fakt zvěrstvo a není jiné cesty než hnát někoho k odpovědnosti.Akorát tím někým by měli být ti, kteří ho šikanovali…
Fakt nevim, proc by mel nekdo vymyslet trefnejsi prirovnani kvuli natvrdlosti nekterych ctenaru.Dobré přirovnání je třeba odpovědnost listonoše, který někomu přinese "závadnou" zásilku (třeba - abychom neutíkali daleko - s DVD obsahujícím stejný videozáznam, jako byl na Google Video).
Dobré přirovnání je třeba odpovědnost listonoše, který někomu přinese "závadnou" zásilkuodprasknout takovyho smejda
misto ni odsoudil soud zamestannce GoogleNikoli "místo ní", nýbrž "společně s ní" (byť v jiném procesu). To jen tak pro pořádek, aby to nevypadalo, že všechno odnesli jen lidé z Googlu.
V nových pravidlech už CZ.NIC deleguje autorizaci plně do rukou registrátora. Mám dojem, že dřív i na založení kontaktů bylo potřeba ověření. Teď je potřeba jen na operaci nekontaktní osobou. Nebo si to vymyslel mnou oslovený registrátor, který se tím jistil proti případným sporům.
Každopádně mi přijde, že u právnické osoby, kde se představitelé mění každou chvíli, (samosprávní celky) to je celkem logický požadavek, protože nový představitel je znám, až když starý už nemá žádné pravomoce. (A zástupce představitele jakbysmet.)
Mám dojem, že dřív i na založení kontaktů bylo potřeba ověření.První doménu jsem registroval někdy v roce 1999 a už tehdy nebylo nic potřeba. O něco dříve ještě ano, protože si ještě nemohl každý zaregistrovat doménu, jakou chtěl - muselo se prokazovat, že má doménové jméno nějaký vztah k firmě (obchodní název, ochranná známka apod.).
Prostě při vkládání videa narvat potvrzení, že vkladatel ručí za to, že video je _přijatelné_ (ať to v kterékoliv zemi znamená to jejich) a hotovo, jsou z obliga ne?Podle českého práva to ani není potřeba. Odpovědnost provozovatele je obecně vyloučena. Nese ji jen v případě, že se prokazatelně dozví o protiprávnosti obsahu a tento neodstraní. Jenže ne všude samozřejmě toto platí - mohou být státy, kde tomu je úplně jinak.
Zajimave, byl by prosim nejaky odkaz?
Tiskni
Sdílej: