Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
dnes když už někdo používá vi, tak to znamená, že většinou používá vim.Toto je ciastocne aj moj pripad, tiez pouzivam vim, kde sa to da. Nie vsade je vsak vim nainastalovany, napr. AIX-y u zakaznika nesmu obsahovat iny SW ako ten co bol v dodavke (lebo bezpecak), vtedy aj vi potesi.
Práce s takovým pluginem je mnohem horší kompromis, než si prostě zvyknout na ovládání editoru v Eclipse.Robim s VIM aj Eclipse, a mozem Vam povedat, ze prepinanie sa medzi dvoma stylmi ovladania mi robi dost problemov. VIM samotny to nezachrani, pretoze nepodporuje ( a asi ani nikdy podporovat nebude ) specialitky, ktore poskytuje Eclipse pre editaciu Java zdrojakov ( autocompletion, refactoring, generatory gettter/setter ). Java je proste prilis ukecana, a tak su takyto pomocnici potrebni. Na druhej strane ovladanie Eclipse-editora cez klavesove skratky typu "polam-si-prsty-ked-to-chces-vyvolat", resp. prekladat ruku z klavesnice na mys, tiez nie je vyhra.
Viděl bych jako daleko smysluplnější cestu, a to integraci vim do Eclipse.Tu vidim dva okruhy problemov:
Cokoli jiného budou jenom kompromisy.Mne osobne ten kompromis postacuje, potrebujem vlastnosti Eclipse s ovladanim vi-like.
Vím, co mluvím, už jsem dělal ve vývojovém prostředí, které mohlo plně integrovat vim a byla to paráda.Mozem vediet o ake prostredie islo ?
Moc nevěřím tomu, že by bylo možné nějakým rozumně přiměřeně velkým úsilím dosáhnout funkčnosti vimu tím, že se to celé naprogramuje odznova dejme tomu v Javě.Podla mna autor toho pluginu, si ani nedava za ciel dosiahnut vsetky vlastnosti VIM-u. A opacne riesenie integrovat do VIMu vsetky vlastnosti Eclipse tiez nebude beh na kratke vzdialenosti.
Tiskni
Sdílej: