Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
IBM staví na jaké značce prosímtě? Kromě té svojí.Napadá mě třeba Lotus
Jsi si upraskl ne?
Jo takto, to je vec jina. Ja se o Oracle moz nezajimam, takze je defakto neznam. V tom pripade stahuju ten muj prásk a pridavam si ho k memu komentari .
super nástroje typu SQL developerSQL Developer je tak nechutná sračka, že jsem dlouho větší neviděl. Docela se bojím o Javu, když neuměj napsat ani blbou desktopovou aplikaci. Další ukázkou je třeba Enterprise Manager. První, co po instalaci databáze dělám, je, že přesně tohle vypínám. Ale jinak mám Oracle rád. Jejich databáze je nejlepší počítačová hra, kterou jsem v životě poznal.
~/.sqldeveloper/
či ~/Library/Application Support/SQL Developer/
nechutně natejká./
, což má za následek, že celý skript je podbarven červenou vlnovkou.empty.sql
a tím začínat.Mě třeba štve že si nemůžu nastavit NLS per connection, ale pouze centrálně.Si napiš skript s
ALTER SESSION
statementy. Jen je škoda, že SQL Developer neumí při připojení rovnou nějaký skript spustit. Ale třeba ta dvojková verze to už bude umět...
Jasně, to chápu, takovýhle pocity já zažívám se SAPGUI NetBeans jsem pustil snad jen jednou, já znám spíš Eclipse, jelikož NW Developer Studio.
Myslím, že skript po připojení neumí ani dvojka, jak jsem zběžně koukal. Jinak jasně, napsat si skript jde, ale je to právě jedna z těch maličkostí, co nejsou chyba, ale nedokonalost, která umí otrávit.
Defaultní formát string pro DATE je bez času.Zatvaram oci a skusam si predstavit co pomenovane DATE by asi tak splnalo princip najmensieho prekvapenia ... zeby DATUM?
The DATE
datatype stores date and time information.
Tiskni
Sdílej: