Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Phoronix informuje o možnosti, že by Gnome 3.0 vyšlo až v září 2010. V březnu vydaná verze by tedy nesla klasické označení 2.30 a jako 3.0 by byla označena až ta podzimní (tedy 2.32). Ačkoliv se zatím neobjevilo žádné oficiální oznámení, je možné brát tuto variantu v potaz vzhledem k tomu, že dvě hlavní novinky Gnome 3.0 (tedy Gnome Shell a Zeitgeist) podle posledních zpráv zřejmě nebudou na jaře dostatečně odladěny.
Tiskni
Sdílej:
a já myslel že ten pseudodesktop zrušej když padl jediný důvod pro jeho existenci - licence qt.No tak asi to nebylo jen kvůli licenci stěžejního toolkitu. Třeba ho fakt někdo nepoužívá, protože se necítí být lamou.(BTW: Jen stejná logika)
vždyť už teďka gnome skomírá a nikdo ho nepoužívá (kromě vidláku a blbuntistů)Tato formule je nepravdivá, protože pak nechápu, jak jinak bych to asi na Fedoře dokázal.
dobrej matroš chlape
A pokud Gnome3 bude takový porod jako KDE4,IMHO nebude. GNOMáci na to jdou fikaně. Taková revoluce evoluce. Nahrazují se pouze části a ne celé prostředí(jako je tomu u KDE4), ale pokud ty nebudou schopny běhu(třeba kvůli absenci 3D prostředí), tak se ve fallbacku zapne metacity a GNOME bude zase vypadat a fungovat tak jako je tomu několik posledních let. A pokud se ten GNOM Shell neujme v dostatečné míře, tak ho vyhodí.