Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Linuxový ovladač bcm43xx (Broadcom) je nyní připravován oddělenými týmy (jeden tvoří dokumentaci podle ovladače Windows, druhý píše kód), aby nedocházelo k právním problémům. Nyní se však zjistilo, že vývojáři OpenBSD linuxový kód kradou a porušují tak GNU GPL. Vývojáři linuxového kódu se ozvali a požadují vyřešení problému. Zdrojem informací je The Inquirer.
Tiskni
Sdílej:
It's terrible. Everyone is using it, and they don't realise how bad it is. [...] Linux is lower quality than Open BSD and many parts of Linux are "cheap little hacks".Čekal bych, že když je to tak "low quality", že je pod jejich úroveň se do toho vůbec koukat
"Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity,"To je u Novellu nove eufemisticke vysvetleni smlouvy s M$? :P </rejp>
Jenže to by se do toho nesměl mixovat Theo se svým moralizováním, vždyť většina diskuze je offtopic. Celou situaci zbytečně vyhrotil.Na druhou stranu, když si přečteš jeho úplně první reakci v tom vlákně, tak ta je velmi rozumná. Nic nehrotí. Jen zhodnotil dopad takhle veřejného oznámení (oproti soukromému emailu).
Na druhou stranu, když si přečteš jeho úplně první reakci v tom vlákně, tak ta je velmi rozumná. Nic nehrotí. Jen zhodnotil dopad takhle veřejného oznámení (oproti soukromému emailu).Rozumná?
To begin with, it does not even run yet, in any sense. Since it is not actual using code, there will be those who argue that the full impact of the GPL does not come to bear yet -- noone is "using" the code yet.Jeho snaha bagatelizovat problém a zaměřit se na formální (a lidské) pochybení při reportování mě dokáže naštvat i teď. Jeho reakce je relativně mírná, ale je psána tak, že povede k další eskalaci emocí.