Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
+1
Uz se ale netesim na opakovani problemu, az nastane prestup. Mozna to ale pujde hladce a ne jako kdyz nastoupil HAL a plno lidi najednou nechapalo, proc jim nejde spravne klavesnice apod.
Více InputDevice sekcí s ovladačem mouse a rozdílnou volbou Device.
nie je pripojená vždy
To jste ale minule nepožadoval. Je možné nařídit serveru, že nemá selhat při neexistujícím zařízení, ale jaksi z nedostatku X serveru, jej nedokáže objevit po připojení po startu, protože ovladač mouse tohle neumí.
všeobecné nastavenia pre všetky ďalšie myši
To neumí. Můžete sice použít /dev/input/mice, kam jádro multiplexuje všechny ukazatele, ale to s sebou vezme i události ze zvláštních input zařízení.
Prostě není to dynamické. Musíte to mít staticky. Ale konfiguraci zvlášť pro každé zařízení to umí.
intitrd/initramfs
nebude udev zas tak nutný, poněvač nová jádra mohou používat devtmpfs, což je takový "devfs 2.0". Při jeho použití udev nebude muset dělat coldplug a soustředí se jen na hotplug.
Podle vyjadreni na http://www.x.org/wiki/XorgHAL DeviceKit a dalsi nepodporuji potrebnou funkcionalitu. Vyvojari DeviceKitu se snad i vyjadrili tak, ze ani neni v planu a doporucili vyuziti OS interfaces.
Vyrobci software se nemusi starat o to, jak je reseno ovladani zarizeni apod., to jsou nesmysly.
A vetsina BFU s tim taky nebude mit problemy, pokud pouziva nejakou distribuci zamerenou na BFU, tam uz jsou prechody koordinovane. Ja mel jen problem v archu s prepinanim klavesnic, coz neni zrovna BFU distro.
# Option "DontZap"
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <deviceinfo version="0.2"> <device> <match key="@info.parent:@info.parent:@info.parent:@info.parent:info.product" contains_ncase="Fibre Channel"> <merge key="storage.policy.should_mount">false</merge> </match> </device> </deviceinfo>
Tiskni
Sdílej: