abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 11:44 | Komunita

    Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    dnes 11:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | Komunita

    Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.6. 21:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.6. 13:33 | Zajímavý software

    Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1918 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    16.11.2005 11:50 Open Mage | skóre: 24 | Lom
    Rozbalit Rozbalit vše zpomalení po instalaci Mandriva 2006 Free
    Ahoj,

    používám na notebooku Mandrake od verze 10.1, nikdy nebyl problém s rychlostí (mám Pentium 4 na 2.80GHz, 512 MB paměti) - vždycky všechno kmitalo a makalo jako blesk. Konečně jsem se rozhodnul zničit dual boot, resp. Windowsy (už je k ničemu nepotřebuju) a nainstaloval jsem na celej disk Mandrivu 2006 Free.

    Od té doby pozoruji docela znatelné zpomalení jakéhokoliv dění v systému - překlikávání mezi aplikacemi trvá, než se zobrazí daná aplikaci, i třeba mezi panely Firefoxu se to plouží. Díval jsem se do Control Centre v HW mi to našlo dva memory moduly DIMM 1,2 u paměti, ale pouze jeden je indetifikovanej, že jako má 256MB a druhej tam je napsáno u instalovaný a dostupný velikosti : Not Installed :o( Nevim proč, když v GUI pro informace o paměti to zase píše u fyzický paměti, že celková fyzická paměť je 439,74MB (podivuhodný číslo, ale budiž) - z toho 85% vytěžujou aplikace, 12% disková cache a pouhých 13% je volných (což jsem se dočetl je okey).

    Další věc je CPU, podle "strážce systému KDE" je se pohybuje uživatelský vytížení procesoru mezi 65 a 90% a systémový zatížení je neustále na cca 95%. Tady ještě výpis TOP :
    top - 11:34:12 up  2:33,  4 users,  load average: 3.35, 4.02, 3.99
    Tasks: 119 total,   2 running, 117 sleeping,   0 stopped,   0 zombie
    Cpu(s): 92.0% us,  7.7% sy,  0.0% ni,  0.0% id,  0.0% wa,  0.3% hi,  0.0% si
    Mem:    450292k total,   444788k used,     5504k free,     2924k buffers
    Swap:  1124508k total,   567500k used,   557008k free,    60072k cached
    
    Vychytal jsem to právě když bylo CPU na 92, jinak neklesne pod 60. A to mam puštěnou konzoli, icq, quantu a firefox ... plus nějakej balast co se pouští systémově (vypnul jsem i spoustu zbytečných věcí). Nikdy jsem tohle nemusel řešit, pač mi Linux šlapal hned po instalaci na notebooku bez problému, ale teď je to děs...

    Díky za rady, Standa
    Stanislav Puffler, DiS. specialista na internet marketing a ecommerce www.openmage.cz tel. 773 565 747

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.