abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    7.5. 03:55 | Komunita

    sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.5. 22:11 | Nasazení Linuxu

    Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    6.5. 13:22 | IT novinky

    Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 560 hlasů
     Komentářů: 26, poslední včera 09:58
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    21.11.2006 15:37 ivan | skóre: 17 | blog: ivan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: call graf C kodu
    Uz dlouho neco takovyho hledam muj zaver je, ze nic takovyho neexistuje. Resp. existuje spousta pokusu, ale zadnej neni 100% pouzitelnej. Problem je prave s tema #define. Kazdej "source browser" predpoklada, ze je kod napsanej v jemu zmamym programovacim jazyku, bohuzel spousta programu (glib, GTK, mozilla, Xka) nejsou napsany ani v Ccku ani v C++. Zdrojaky se musi nejdrive prohnat preprocesorem, aby to melo synataxi Ccka(resp. C++). Jako nejnadejnejsi se mi jevil "Source navigator" od RedHatu, ten projekt je ale uz nekolik let mrtvej. Ten ale asi nedela uplne pres to to co bys' potreboval. Vsechny informace o zdrovajich si ale uklada to databaze, a z ty by se to call tree dalo nejak vytahnout.
    Podle me by takovy veci mel delat kompilator behem kompilace. Ten jedej rozumi syntaxi zdrojaku na 100%. V konferenci o gcc se obcas objevi pozavavek na "source browser", ale zatim se to ignoruje. Ve wish listu gcc uz to visi nekolik let.
    Jedina rozumna cesta jak se dostat ke call tree je jeho generovani za behu programu. To sice nedava stejny vysledky(nektery vetve se treba nikdy vykonaji), ale je to mnohem spolehlivejsi. Dobry zkusenosti mam s kombinaci valgrid(calltree)+kcachegrind. Ona existuje i moznost generovani calltree primo v GCC. GCC umoznuje nechat si zaregitroval callback funkci, ktera se zavola pred/po zavolani jakykol funkce. Ona je to mozna vlastnost linkeru a ne GCC(uz se moc nepamatuju), vim, ze to nejak souvisi s parameterm linkeru -rdynamic. Generovani call tree za behu, ale bohuzel nefunguje poradne v C++ kvuli inline funkcim. Nastesi ale existuje prepinac -fno-inline. Co se tyce prochazeni a porozumeni kodu tak tohle je moje poradi podle pouzitelnosti:
    1. Eclipse CDT - jednoznacne spicka poradi si skoro se vsim - negeneruje calltree, ma "jen" code assisst.
    2. ebrowser - soucast emacsu - na slozitejsim c++ zdrojaku si vylame zuby
    2. source borwser - nadejnej projekt, neumi sablony v C++. Uz se na nem nepracuje
    3. Doxygen - poradi si s C i s C++, pokud se ve zdrojacich pouziva prilis #ifdef a #define, tak se taky ztrati a vypadnou z nej nesmysly. 4. ctags, etags, csope. - u vetsich projektu nepouzitelny.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.